Wiadomości z Chorzowa

Ferie w Chorzowie trwają. Sprawdź jakie atrakcje czekają

  • Dodano: 2020-01-14 08:15, aktualizacja: 2020-01-14 08:25

Zabawy muzyczne, warsztaty plastyczne, spektakle, a także zajęcia sportowe i literackie – to tylko część atrakcji, które Miasto Chorzów przygotowało dla dzieci pozostających na czas ferii w domu. Pasjonaci warsztatów, jak i mali sportowcy – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Chorzowskie Centrum Kultury przygotowało atrakcje dla tych lubiących taniec jak i film. Karnawał to idealny czas na przebieranki, dlatego ChCK zaprasza wszystkie dzieci i maluchy 19 stycznia o godz. 10:00 na zabawę przy muzyce w strojach postaci z bajek. 

Zostań Superbohaterem lub rusz w wyprawę w kosmos – takie warsztaty przygotował Starochorzowski Dom Kultury. Zaś dla tych, którzy lubią pooglądać filmy, SDK szykuje „Ferie z Frajdą” czyli seanse dla najmłodszych. http://sdk.org.pl/

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu przygotował ofertę dla małych sportowców.
16 stycznia zabierze was na wycieczkę rekreacyjną po stylizowanym kurorcie narciarskim Freestyle Parku i Apres Ski w Chorzowie. Zaś 23 stycznia oprowadzi po parku trampolin JumpCity i laserowym centrum rozrywki - Laser House Katowice. Nie zabraknie także atrakcji dla tych, którzy lubią sporty na lodzie. Moris wraz z Kinder Pingui przygotował specjalną ofertę na lodowisku przy ul.Katowickiej (AKS). Wystarczy zebrać 3 opakowania po Kinder Pingui, następnie odebrać darmowy bilet na stronie internetowej 
www.kinder.pl/lodowiska i przyjść na lodowisko. Tam można odebrać darmową wejściówkę dla jednej osoby dorosłej i dziecka. Warunkiem jest okazanie wygenerowanego kodu (może być na smartfonie lub wydrukowany) oraz zostawienie w kasie 3 pustych opakowań po Kinder Pingui. Akcja obowiązuję w dniach 13-24.01.2020 tylko od poniedziałku do piątku.

Nie zabraknie także sportu na Stadionie Śląskim. Wśród atrakcji przewidziano m.in. rozgrywki w koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, ale też kolorową grę terenową, wielki tor przeszkód i zajęcia plastyczne. To wszystko dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat od poniedziałku do piątku (13-24 stycznia). 

Już 14 stycznia ruszają warsztaty plastyczne przygotowane przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny” w Chorzowie. Zajęcia dla małych plastyków „Wstążki malowane” poświęcone będą zdobieniu stroju śląskiego, połączone z warsztatami malowania kwietnych wzorów na wstążkach. 

Dla moli książkowych przygotowano także zajęcia literackie w Miejskiej Bibliotece Publicznej od 15 do 17 stycznia. Ferie z Biblioteką odbywać się będą pod hasłem „W magicznym domku na drzewie” – czyli zajęcia w oparciu o serię książek Mary Pope Osborne. https://biblioteka.chorzow.pl/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.