Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Finał programu "Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic"

  • Dodano: 2019-06-19 08:30, aktualizacja: 2019-06-19 08:42

Na stadionie przy ul. Cichej w ramach programu „Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic”, odbył się finał tegorocznego turnieju.

Uczniowie z chorzowskich gimnazjów rywalizowali ze sobą na najlepszy doping i oprawę meczu piłki nożnej. W składzie jury zasiadła między innymi policjantka z chorzowskiej komendy

W ramach programu „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic”, na stadionie Ruchu Chorzów przy ul. Cichej odbył się kolejny finał turnieju piłkarskiego. Najlepsze zespoły z chorzowskich gimnazjów, które w ciągu roku szkolnego wygrały poszczególne etapy zawodów, wczoraj walczyły o zwycięstwo. Podczas spotkania nastolatkowie rywalizowali ze sobą na najlepszy i kulturalny doping oraz oprawę meczu, kibicując swoim kolegom na boisku.

Były pompony, malowane twarze, okrzyki, tańce i cheerleaderki

Na ławce sędziowskiej, oprócz przedstawicieli Urzędu Miasta, klubu Ruchu Chorzów oraz straży pożarnej, zasiadła policjantka  z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Jury w czasie meczów oceniało między innymi flagę, prezentację, czy zachowanie uczestników. Zabawa była przednia, a rywalizacja piłkarska zawzięta i ostra, ale zgodna oczywiście z zasadami „fair play”.

Absolutnym tegorocznym zwycięzcom zarówno w kategorii najlepszego kibicowania, jak i w klasyfikacji piłkarskiej okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25.

Celem programu jest propagowanie idei fair play oraz umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w życiu społecznym. W trakcie programu, młodzież uczy się jak przeciwdziałać agresji w sporcie, na stadionach i w szkole, ale też jak podchodzić z szacunkiem do innych kultur, religii i ras i wreszcie - jak kulturalnie dopingować i zachowywać się na stadionie. Inicjatywa ta skierowana jest do uczniów I klas chorzowskich szkół gimnazjalnych i realizowana jest w ramach rządowego programu "Razem Bezpieczniej".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.