Wiadomości z Chorzowa

[Foto] Ogromny pożar na terenie zakładu chemicznego! W akcji 30 zastępów straży pożarnej

  • Dodano: 2021-11-30 10:30, aktualizacja: 2021-11-30 11:58

[Aktualizacja 11:40] Na terenie zakładu Novichem pracuje 37 zastepów Straży Pożarnej. Nie stwierdzono zagrożenia, które musiałoby skutkować  ewakuacją ludności. Mimo to, Centrum Zarządzania Kryzysowego poleciło pobliskiej szkole i Domowi Pomocy Społecznej pozostawienie zamkniętych okien i ograniczenie przebywania na otwartym powietrzu. Gaszenie pożaru potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin.

Trwa akcja gaśnicza na terenie zakładu chemicznego Novichem w Chorzowie! Na miejscu obecnych jest 70 ratowników i 30 zastępów straży pożarnej.

Płonie hala przedsiębiorstwa chemicznego 

We wtorek 30 listopada przed południem wybuchł pożar na terenie przedsiębiorstwa chemicznego Novichem przy ulicy Narutowicza w Chorzowie. 

– Zapaliła się instalacja nadtlenku wodoru. Prowadzimy działania gaśnicze w hali 20 na 40 metrów – poinformował st. kpt. mgr inż. Tomasz Szymański, oficer prasowy KM PSP w Chorzowie.

Na miejscu wciąż trwają działania gaśnicze. Z pożarem walczy około 70 ratowników i 30 zastępów.

– Profilaktycznie, ze względów bezpieczeństwa, zachęcamy mieszkańców Chorzowa Starego i Maciejkowic do zamknięcia okien i ograniczenia przebywania na otwartym powietrzu do koniecznego minimum – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Chorzowie.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Poszukajcie w historii, który to już pożar w tym zakładzie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.