Wiadomości z Chorzowa

Fundusz dla pracujących daleko

  • Dodano: 2019-11-05 07:15, aktualizacja: 2019-11-05 08:06

Nawet 9 tysięcy złotych może otrzymać osoba, która zdecyduje się pracować z dala od miejsca zamieszkania.

Taki jednorazowy dodatek czeka na osoby bezrobotne, które podejmą pracę wymagającą codziennego dojazdu bądź przeprowadzki.

Chodzi tu o sytuacje, w których miejsce pracy oddalone jest od miejsca zamieszkania o ponad 80 kilometrów, bądź też dojazd komunikacją publiczną zajmuje codziennie więcej niż 3 godziny. Wtedy zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy osoby, podejmujące pracę, mogą zgłosić się po bon na kwotę nawet 9 000 złotych. W takim przypadku nie obowiązują limity zarobków, a jedynie wiek pracownika. Musi on mieć nie więcej niż 30 lat.

W przypadku korzystania z bonu pochodzącego z PUP , pracodawca musi zapewnić, że zatrudni pracownika na co najmniej pół roku.

Sytuacje pracowników są traktowane indywidualnie, dlatego najlepszym sposobem na zdobycie kompletu informacji jest zadzwonienie pod numery: 32 3497-107, 32 3497-118, 32 3497-140

Można też odwiedzić siedzibę Urzędu Pracy mieszczącą się przy ul. Opolskiej 19 - w pok. 4

https://chorzow.praca.gov.pl

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Momo

    A co to znaczy daleki dojazd? Bo można 1,5 godziny dojeżdżać w jedną stronę do pracy w tej samej miejscowości i nikt ekstra kasy nie daje

  • Ginter

    Kolejna patologia durnego rządu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.