Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Gala "Bluesa Top"

 • Dodano: 2013-04-12 08:45, aktualizacja: 2013-04-12 09:07

20 kwietnia w Teatrze Rozrywki odbędzie się Gal "Bluesa Top".
 

Jak co roku o tej porze wręczamy nagrody laureatom ankiety "Blues Top" przeprowadzonej wśród czytelników Kwartalnika "Twój Blues". Głosowanie odbywało się w 13 kategoriach, z rozróżnieniem na Polskę i świat. Dwie kategorie są dziennikarskie ("Najciekawszy tekst" i "Najładniejsze zdjęcie"), reszta jest czysto muzyczna. Wybieramy też "Bluesową Osobowość roku".


Pełne wyniki dostępne na stronie www.twojblues.com. Oto laureaci:

 • Zespół roku: HARPCORE (HARMONIJKOWY ATAK)
 • Wokalistka roku: MAGDA PISKORCZYK
 • Wokalista roku: BARTOSZ PRZYTUŁA
 • Gitarzysta roku: BARTEK MIARKA
 • Harmonijkarz roku: MICHAŁ KIELAK
 • Pianista Roku: BARTEK SZOPIŃSKI
 • Instrumentalista roku (instrumenty różne): JAN GAŁACH (skrzypce)
 • Odkrycie: DR BLUES & SOUL REVISION
 • Płyta roku: BOOGIE BOYS "MADE IN CALI..."
   

Oprócz niepowtarzalnych występów (laureaci zagrają nie ze swymi stałymi zespołami, ale z innymi laureatami), dodatkową atrakcją "Gali" jest wręczenie nagród: "Bluesów-kalarusów", czyli grafik autorstwa światowej sławy artysty-plastyka, profesora katowickiej ASP, Romana Kalarusa. Gościem specjalnym "Gali" będzie projekt RUF's Blues Caravan w składzie Joanne Shaw Taylor, Jimmy Bowskill i Bart Walker.


"Kwartalnik Twój Blues" to jedyny ogólnopolski magazyn poświęcony w całości muzyce bluesowej, uznawany za wpływowe i opiniotwórcze źródło informacji o bluesie. Pierwszy numer ukazał się w czerwcu 2000 roku. W każdym wydaniu można znaleźć teksty biograficzne oraz wywiady z wykonawcami polskimi i zagranicznymi, relacje koncertowe i festiwalowe, recenzje płyt CD, DVD, książek, a także mnóstwo fotografii. Trzon redakcji kierowanej od początku przez redaktora naczelnego Andrzeja Matysika stanowią najlepsi polscy i zagraniczni dziennikarze muzyczni oraz fotograficy.


Autorem loga oraz oprawy graficznej "Twojego Bluesa" jest światowej sławy artysta-grafik, profesor katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, Roman Kalarus. On również jest twórcą grafik nazywanych potocznie "Bluesy-Kalarusy”, które w chorzowskim Teatrze Rozrywki odbiorą laureaci polskiej części ankiety. Oto oni: Magda Piskorczyk, Jan Gałach, Bartek Szopiński, Bartek Miarka, Bartek Przytuła, Michał Kielak, Boogie Boys, Dr Blues & Soul ReVision, Harpcore. Bilety: www.teatr-rozrywki.pl

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.