Wiadomości z Chorzowa

Hiszpańskie "krokodylki" na Śląskim

  • Dodano: 2011-05-11 15:00

Modernizacja Stadionu Śląskiego wkracza powoli w decydującą fazę. Postęp zaawansowania prac szacowany jest na ok. 68 proc.

W trakcie próbnego montażu elementów służących do łączenia lin część z nich nie spełniała niestety parametrów wytrzymałościowych. Wykonawca zadecydował zatem o zleceniu wykonania nowych elementów. Umowa z hiszpańską odlewnią GUIVISA pozwala na wykonanie węzłów liny pierścieniowej - zwanych potocznie „krokodylkami". Według wstępnych ustaleń montaż płyt poliwęglanowych na stadionie powinien rozpocząć się w połowie lipca br. W chwili obecnej przystąpiono do scalania na ziemi elementów konstrukcji dachu (płatwie i szczebliny).

Wykonanie konstrukcji stalowej dachu i pokrycia poliwęglanowego zrealizowane jest obecnie w ok. 46%. Na koronie obiektu rozłożono wszystkie liny nośne zadaszenia, zamontowano też wszystkie wyciągarki. Rozpoczęto również montaż rynien i blend maskujących, a na budowę dostarczono ok. 35 tys. m2 poliwęglanowych płyt typu „Lexan".

Z uwagi na zmianę harmonogramu i przystąpienie do wykonywania robót drogowych wokół obiektu, trwają prace przygotowawcze polegające na usuwaniu nadmiaru pozostałej ziemi oraz pochodzącego z rozbiórek kamienia naturalnego. Budowa VIP boksów, kiosków i toalet na promenadach wschodniej i zachodniej skończona jest w ok. 80 proc. Przystąpiono także do montażu kiosków wolnostojących i prowadzone są roboty betonowe i murowanie ścian w pomieszczeniach na trybunie wschodniej.

Rozpoczęły się również prace związane z realizacją funkcji lekkoatletycznej stadionu, a na ukończeniu jest sieć cieplna i wodociągowa. Każdego dnia na budowie Stadionu Śląskiego znajduje się 285 pracowników.

Pokaż na mapie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również