Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Hrabia Reden już nie zmarznie

  • Dodano: 2017-12-11 08:15, aktualizacja: 2017-12-11 07:41

5-metrowy szalik i olbrzymia czapka – to prezent, który seniorki z Chorzowa wydziergały dla…hrabiego Redena.

Pomnik stojący na placu Hutników opatulony zostanie zimowym kompletem przygotowanym przez wolontariuszki z Centrum Integracji Międzypokoleniowej.  Ojciec górnośląskiego przemysłu stoi na kilkumetrowym cokole, dlatego nie obejdzie się bez zwyżki – w ubieraniu pomogą chorzowscy strażacy. Zimowa zmiana garderoby hrabiego odbędzie się w najbliższy wtorek (12.12) o godzinie 11:00.

Pomnik Redena wybrano nie bez powodu, to właśnie w jego okolicy odbędzie się Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na wydarzeniu, które rozpocznie się 15 grudnia, nie zabraknie świątecznych atrakcji - takich jak zagroda z reniferami, karuzela wiedeńska, koncert zespołu Universe i warsztaty kulinarne z Remigiuszem Rączką. Na placu Hutników staną także drewniane domki, w których mieszkańcy będą mogli zrobić przedświąteczne zakupy. Na odwiedzających jarmark czekać będą m.in. rękodzieło, ozdoby choinkowe, słodkie pierniki, gorąca herbata i grzane wino.

Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie wspólne ubieranie choinki na placu Hutników. W piątek (15.12) o godzinie 16:00 mieszkańcy wraz z prezydentem Chorzowa i strażakami zawieszą na drzewku własnoręcznie wykonane ozdoby.  W akcję co roku włącza się wiele miejskich instytucji, a także szkoły i przedszkola.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • tari

    Pięknie to wygląda

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.