Wiadomości z Chorzowa

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź gdzie iść w tym tygodniu! [1-7 lipca]

 • Dodano: 2022-07-01 08:00, aktualizacja: 2022-07-01 12:30

Trwają wakacje, a pogoda dopisuje. Spędź aktywnie ten letni czas i sprawdź, co dzieje się w Twoim mieście. Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

Najbliższy tydzień 01-07.07 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz spotkanie z przyjaciółmi na koncercie? Randkę w teatrze? A może chcesz wziąć udział w ciekawych warsztatach? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [1-7 lipca]

1 lipca

CHORZÓW - Magiczne, wakacyjne warsztaty czarnego teatru dla grup zorganizowanych 

 • Godz.10:00, Teatr Czarnego Tła, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 6.
 • Teatr Czarnego Tła w Chorzowie serdecznie zaprasza grupy dziecięce i młodzieżowe na zajęcia w czasie wakacji w naszej siedzibie. Jak co roku zapraszamy zorganizowane grupy do spędzenia z nami czasu i poznania naszego teatru przy okazji kreatywnej zabawy. Mamy nadzieję, że po raz kolejny uda nam się zaciekawić, a uczestnicy razem z opiekunami zanurzą się w naszym tajemniczym, kolorowym świecie dając sobie chwilę wytchnienia i przeniosą się do naszego magicznego świata.

ZABRZE - Dekorowanie tortu - drip cake - warsztaty cukiernicze

 • Godz.17:00, Przystanek11, Paderewskiego 11.
 • Dekorowanie tortu to jeden z najbardziej skomplikowanych elementów pracy cukiernika. Wymaga precyzji i cierpliwości, jednak efekty w postaci własnoręcznie ozdobionego tortu i zachwyt gości są warte ćwiczeń doskonalących ten etap pracy. Na warsztacie będziemy pracować na upieczonym/gotowym biszkopcie. Każdy uczestnik samodzielnie wykona wszystkie czynności i gotowy tort zabierze w pudełku do domu.

KATOWICE - Spektakl "Oddam żonę w dobre ręce"

 • Godz.19:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • Oto po latach spotykają się dawni koledzy ze szkoły, w idealnym momencie na zmiany w życiu każdego z nich - Harry cierpi, gdyż boi się kobiet i nigdy nie zaznał miłości, a Milton akurat szuka amanta dla swojej żony...

ZABRZE - Koncert Laureatów Konkursów Chopin Avenue i String Avenue w Kategorii Concerto

 • Godz. 19:00, Filharmonia Zabrzańska, Park Hutniczy 7.
 • Artyści z czterech kontynentów przylecą do Katowic by zagrać z orkiestrą Filharmonii Zabrzańskiej na koncercie dla laureatów konkursów Chopin Avenue International Piano Competition oraz String Avenue International Competition - Wieniawski Edition w Kategorii Concerto.

2 lipca

ZABRZE - Gotujemy i mówimy po angielsku - warsztaty w j angielskim

 • Godz. 9:31, Przystanek11, Paderewskiego 11.
 • Już dziś zapraszamy na nowość! Kurs gotowania po angielsku. Uczysz się języka angielskiego? Znasz go, ale rzadko go używasz? Chcesz pogadać z ludźmi w tym języku przez 3-4 h? Ten warsztat jest dla Ciebie! Nie ważne jaki masz poziom znajomości. Liczą się chęci i odwaga. Derek – to doświadczony nauczyciel, poradzi sobie z każdym poziomem znajomości.

CHORZÓW - Sportowe śniadanie na trawie

 • Godz. 11:00, Stadion Miejski, ul. Cicha.
 • Już w najbliższą sobotę 2 lipca MORiS zaprasza na imprezę rekreacyjną dla całych rodzin. „Sportowe śniadanie na trawie” odbędzie się od godziny 11:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Cichej. W planach między innymi bitwa na balony z wodą! To niezwykła szansa na zwiedzenie zaplecza stadionu, na którym „Niebiescy” zdobywali tytuły Mistrza Polski. Wpisowe to 5 zł za osobę, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ. Należy zabrać ze sobą własny prowiant i koce.

RUDA ŚLĄSKA - Ogród śniadaniowy MCK 2022

 • Godz. 11:00, ogród MCK, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • Latem 2015 roku ogród Miejskiego Centrum Kultury po raz pierwszy stał się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku ich rodziców. W każdą lipcową sobotę, w godzinach 11.00 – 13.00 dzieci pod opieką animatorów brały udział w zajęciach plastycznych i ruchowych, spotkaniach z historią i bajką. Atrakcjami „Ogrodu” były także zajęcia fitness, samoobrony, jogi pod chmurką, rękodzieła i wiele innych. Kolejne edycje „Ogrodu śniadaniowego” z równie bogatym programem organizowane były w latach kolejnych. Projekt otrzymał nagrodę „Słoneczniki” przyznawaną przez portal „Czas Dzieci”, dzięki czemu znalazł się w gronie kilku najlepszych projektów edukacyjnych adresowanych do dzieci w regionie. 

KATOWICE - Koncert Kaz Bałagane

 • Godz. 21:00, P23 Katowice, ul. Porcelanowa 23.
 • Cock.Oz Mixtape to ostatnie wydawnictwo Kaza Bałagane, które dzięki takim singlom jak Blueface z udziałem Młodego Drona czy Szafa z gościnną zwrotką Oskara83 szturmem wdarło się na OLiS. Wakacyjna, mixtejpowa forma albumu, okraszona dużą dawką humoru i gorzkimi przemyśleniami Kaza stworzyła kompletny materiał sprawdzający się świetnie na koncertach. Podczas występu nie zabraknie narkopopowych klasyków oraz topowych singli!

3 lipca

KATOWICE - Spektakl "Pchła Szachrajka"

 • Godz. 12:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • "Pchła Szachrajka" to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

4 lipca

CHORZÓW - Wakacyjne warsztaty dla dzieci

 • Godz. 9:00, Pracownia Działań Twórczych, Poniatowskiego 6.
 • Dzieci zapraszamy na poranne trzydniowe tematyczne warsztaty, które zakończą się specjalnymi wystawami prac uczestników. W czasie zajęć uczestnicy poznają techniki rękodzieła, historię z nimi związaną oraz będą tworzyć niepowtarzalne ozdoby. W czasie tej pracy chcemy rozwijać pasję, talent, cierpliwość, skupienie i koncentrację. Uczestnicy, niezależnie od stopnia zaawansowania, będą mieli zadania odpowiadające ich umiejętnościom i możliwościom. Finałem tego działania, będzie wystawa, którą przygotują i poprowadzą uczestnicy, a więc w ramach zajęć będzie również nauka prezentacji swoich prac, fotografowania i przedstawiania ich widzom.

5 lipca

RUDA ŚLĄSKA - Plastyczne wariacje. Pracownia Sztuki Dziecka 

 • Godz. 11.00, MBP CIS - Centrum Inicjatyw Społecznych "Stara Bykowina", ul. 11 Listopada 15a.
 • Warsztaty plastyczne. Zajęcia z rysunku i malarstwa: tempera, akryl, akwarela, kredki, sepia, pastel.

CHORZÓW - Spektakl "Obiecana Ziemia Obiecana"

 • Godz. 19:30, Teatr Rozrywki w Chorzowie, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Rozrywka GraNaTy i skraca dystans po raz trzeci. Festiwal Rozrywka GraNaTy to nasza wakacyjna propozycja nieoczywistych wydarzeń artystycznych dla każdego! Rozrywka GraNaTy to spektakle, koncerty, warsztaty i spotkania, które oprócz doskonałej rozrywki, zapraszają także do chwili refleksji i skrócenia dystansu między często nieprzystępnym światem sztuki a odbiorcami.

6 lipca

SOSNOWIEC -  Filmowe środy w Ogrodzie 2022

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • Jesteście gotowi na wyjątkową filmową podróż dookoła świata? Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu już wkrótce startuje z drugim sezonem audiowizualnych spotkań w Ogrodzie! W zeszłym roku widzowie spędzili letnie wieczory z oryginalnymi dziełami polskich twórców młodego pokolenia. Tym razem przygotowano niezwykle różnorodny repertuar, w którym znalazły się znakomite i nietuzinkowe filmy z takich krajów jak: Japonia, Francja, Chile, Dania, Polska, Włochy, USA czy Wielka Brytania. Filmowe środy w Ogrodzie to cykliczne spotkania zaplanowane na cały sezon letni. Zapraszamy do Ogrodu Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w każdą środę lipca i sierpnia 2022 (z wyjątkiem 31 sierpnia) o godz. 18.00. Udział w seansach - bezpłatny. UWAGA – w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, pokazy odbędą się w Auli.

CHORZÓW - Spektakl "Inni ludzie"

 • Godz. 19:30, Teatr Rozrywki w Chorzowie, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Rozrywka GraNaTy i skraca dystans po raz trzeci. Festiwal Rozrywka GraNaTy to nasza wakacyjna propozycja nieoczywistych wydarzeń artystycznych dla każdego! Rozrywka GraNaTy to spektakle, koncerty, warsztaty i spotkania, które oprócz doskonałej rozrywki, zapraszają także do chwili refleksji i skrócenia dystansu między często nieprzystępnym światem sztuki a odbiorcami.

7 lipca

KATOWICE - Dance of Fire Quartet w Scenie za szybą

 • Godz. 19:00, Scena za szybą, Przedwiośnie 4A.
 • Zapraszamy do uczestnictwa w koncercie niezwykłego kwartetu klarnetowego Dance of Fire, który potrafi przełamywać stereotypy umiejętnie włączając w swoje brzmienie instrumenty perkusyjne oraz elektronikę. Jeśli lubisz bałkańskie oraz orientalne klimaty z dodatkiem słowiańskiej melancholii to to wydarzenie jest dla Ciebie!

CHORZÓW - Koncert zespołu NIEBØ

 • Godz. 19:30, Teatr Rozrywki w Chorzowie, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Rozrywka GraNaTy i skraca dystans po raz trzeci. Festiwal Rozrywka GraNaTy to nasza wakacyjna propozycja nieoczywistych wydarzeń artystycznych dla każdego! Rozrywka GraNaTy to spektakle, koncerty, warsztaty i spotkania, które oprócz doskonałej rozrywki, zapraszają także do chwili refleksji i skrócenia dystansu między często nieprzystępnym światem sztuki a odbiorcami.

Komentarze (3)    dodaj »

 • gość z innego miasta

  O tym że pokaz filmu - Powrót do Jedwabnego - został rozgoniony przez straż pożarną ani słowa. Skąd te naciski?

  • gość z innego miasta
   2021-09-24 17:34
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Judek

  Widać polacy wolą brać na siebie winy innych. W polsce największe święta są związane z porażkami, strasznie smutny naród. Co to tematu filmu oczywistym jest że żydzi nigdy się nie asymilowali z polakami, dla nich zawsze będziemy kimś gorszym, sama prawda w tym filmie.

 • Es

  Myślisz że ktoś normalny ogląda te bzdury?? To że masz rozumem wielkości orzeszka nie znaczy że jesteś w większości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.