Wiadomości z Chorzowa

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź, gdzie iść w tym tygodniu! [17-23.03]

 • Dodano: 2023-03-17 08:00, aktualizacja: 2023-03-17 13:46

Już wkrótce rozpocznie się kalendarzowa wiosna. Wykorzystaj ten optymistyczny czas najlepiej, jak tylko potrafisz! Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

Najbliższy tydzień 17-23.03 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz spotkanie z przyjaciółmi na koncercie? Chcesz obejrzeć zabawny spektakl? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [17 - 23 marca]

17 marca

RUDA ŚLĄSKA - "Między nami Smokami" - interaktywne widowisko dla całej rodziny

 • Godz. 18:30, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, Piotra Niedurnego 69.
 • "Między nami smokami" to przedstawienie utrzymane w konwencji bajki o wojakach i smokach, jakiego jeszcze nie było! Czeka Was komediowa fabuła, zabawne kostiumy oraz piosenki działające na wyobraźnię nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

ZABRZE - Kamil Bednarek - Trasa Ambasadorzy Rozrywki

 • Godz. 21:00, Klub CK Wiatrak, Zabrze, Ul. Wolności 395.
 • Kamil Bednarek wraz z współdzielącymi z nim scenę Ambasadorami Rozrywki zaprasza na długo wyczekiwane koncerty klubowe, w ramach trasy nowo powstałego projektu muzycznego. W lutym i marcu 2023 artysta wraz ze swoim zespołem zaplanował kilkanaście energetycznych wydarzeń, w których odwiedzi największe miasta w Polsce.

18 marca

ZABRZE - Kabaret Neo-Nówka "Tradycje Polskie"

 • Godz. 16:00, Dom Muzyki i Tańca, Zabrze, ul. Gen. de Gaulle'a 17.
 • Podobno pewnych imion nie można wzywać nadaremno. A Kabaret Neo-Nówka kiedyś jedno takie zawezwał i to przez telefon... Oj co się wtedy wydarzyłoąŚ Tym razem zapraszamy na najnowszy program Romana Żurka, Michała Gawlińskiego i Radosława Bieleckiego p.t. Tradycje Polskie! Podobno "Tradycja w narodzie rzecz święta" - czy aby na pewno? Jak polskie tradycje wyglądają widziane oczami Kabaretu Neo-Nówka? Tego jeszcze nie zdradzimy. Jedno jest pewne - czeka Was duża dawka dobrego humoru i premierowe skecze, których nie znajdziecie w telewizyjnych programach czy w Internecie. "Tradycje Polskie" to gwarancja niezwykle udanego wieczoru. Czy po raz kolejny będzie kontrowersyjnie? Przyjdź i przekonaj się sam!

CHORZÓW - Koncert "Perły muzyki filmowej"

 • Godz. 18:00, Starochorzowski Dom Kultury, Oddział Chorzowskiego Centrum Kultury, ul. Siemianowicka 59.
 • Wyjątkowy koncert w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Symfonicznej „SINFONIA SILESIA” pod batutą doktora Bogusława Jana Bembena. Na koncercie muzycy zagrają m.in. muzykę z filmów: "Kevin sam w domu", "La la land", " Mamma mia", "Shrek", "Upiór w operze", "Kraina lodu", "Zaczarowana" - wszystko w autorskiej aranżacji Bogusława Jana Bembena na orkiestrę symfoniczną.

MIKOŁÓW - Operetkowa Uczta Teatru Muzycznego Orpheum

 • Godz.  18:00, Miejski Dom Kultury w Mikołowie, Rynek 19.
 • W programie: niezapomniane arie i duety m.in z operetek ''Księżniczka Czardasza'', ''Wesoła wdówka'', ''Hrabina Marica'' czardasze, walce oraz pieśni neapolitańskie. Koncerty z udziałem Nairy Ayvazyan są pełne elegancji i dobrego humoru. Artyści nieustannie wchodzą w interakcje z publicznością: bawią, wzruszają, śmieszą do łez, zapraszają do wspólnego śpiewu i zabawy.

ZABRZE - Hunter - koncert

 • Godz. 19:00, Klub CK Wiatrak, Zabrze, Ul. Wolności 395.
 • Wasze zaangażowanie i nieobojętność na wojnę bardzo nas podniosła na duchu i jeszcze bardziej umocniły w tym, że to, co robimy jest ważne i potrzebne. Uwierzcie. Chcielibyśmy wiosenną trasę nazwać inaczej, ale jak Widzicie niestety niewiele się zmieniło. W związku z tym ruszamy dalej z naszym antywojennym przesłaniem. Zaprosimy kolejnych gości. Zagramy kolejne protest-songi. Planujemy także już kilka niespodzianek. W związku z tym, że daliście nam jesienią tak potężnego emocjonalnego kopa do pracy nad obiema płytami (akustyczną i elektryczną) mamy naprawdę dobre wieści. Materiał akustyczny jest już w tak zaawansowanej fazie nagraniowej, że robimy wszystko, żeby premiera wiosenna stała się faktem. Na pewno więc usłyszycie coś nowego. A wszystko wskazuje na to, że nie tylko akustycznego.Także będzie się działo! Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania z Wami!!! I mocno wierzymy, że zrobimy to tym razem nawet jeszcze głośniej podczas „FUCK THE WAR TOUR 2023”!!!

19 marca

ŻORY - Spektakl dla dzieci "Pchła Szachrajka"

 • Godz. 16:00, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Dolne Przedmieście 1.
 • Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3­-99. Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek, jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

CHORZÓW - Spektakl "Chop od mojij baby"

 • Godz. 17:00, Starochorzowski Dom Kultury, Oddział Chorzowskiego Centrum Kultury, ul. Siemianowicka 59.
 • Przedstawienie "Chop od mojij baby" to ogromna dawka pozytywnej energii, bo komedia wg tekstu Marcina Melona i w reżyserii Joanny Lorenc opowiada o trudnych relacjach damsko-męskich i męsko-męskich, zwłaszcza, że kobieta (matka, żona i kochanka) jest raczej nieprzewidywalna, ma wiele przymiotów, ale i wiele potrzeb. Te ostatnie próbują zaspokoić partnerzy głównej bohaterki - Any. Od pierwszej sceny widzowie raczeni są humorem. Śmiać się można z niezbyt rozgarniętego, ale sympatycznego chopa Any jak i pozostałych bohaterów. "Chop od mojij baby" to klasyczna komedia pomyłek, w których gubią się wszyscy bohaterowie. Czy znajdą dla siebie korzystne rozwiązanie swych problemów i czy zaspokoją potrzeby Any? Tego można dowiedzieć się tylko oglądając spektakl do samego końca.

ZABRZE - Kacper Ruciński "Uwaga na łosie" + support

 • Godz. 19:00, Miejski Ośrodek Kultury, ul. 3 Maja 91a.
 • Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza na występ Kacpra Rucińskiego, który przedstawi program pt. „UWAGA NA ŁOSIE”. Kacper Ruciński - prekursor polskiego stand-upu, człowiek który od dekady czynnie jeździ ze swoimi solowymi programami komediowymi. Młody, zdolny komik pochodzący z Malborka. W 2009 i 2010 roku zdobył nagrody na wszystkich festiwalach, na których się pojawił. Kacper wie, co chce powiedzieć i robi to w sprytny i inteligentny sposób. Ceniony zarówno w środowisku kabaretowym, jak i stand-upowym. 

20 marca

RUDA ŚLĄSKA - "Heksy z Hołdy" - piekielna komedia po śląsku 

 • Godz. 18:00, Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, ul. Piotra Niedurnego 69.
 • Podobno dobrymi chęciami Piekło jest wybrukowane. A Piekło - oddział Ruda? Belzebub, Pan czarcich czeluści pod Fryncitą wyznacza swoim podwładnym nowe zadanie do wykonania. Czego będą musieli dokonać Diobeł i Dioblica? Jakie mają pomysły na osiągnięcie wyznaczonego celu? Czy tytułowe Heksy okażą się wsparciem czy może utrapieniem w realizacji misji diabelskiego duetu? Kim jest Gustlik i czy musi bać się spotkania z wysłannikami Piekła? A może to oni powinni obawiać się jego... Musicie Państwo przekonać się sami!

CHORZÓW - Koncert Grande Amore

 • Godz. 19:00, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Koncert GRANDE amore to kolejna unikatowa produkcja Woytek Mrozek Production, we współpracy z Agencją Artystyczną MUZA i Woytek Mrozek Chamber Orchestra. Międzynarodowej klasy soliści, łącząc głosy operowe, jazzowe, popowe i musicalowe w towarzystwie profesjonalnej orkiestry, zaprezentują niezwykłe aranżacje najbardziej znanych utworów o miłości: min. Grande Amore, Un Amore Cosi Grande, Unbreak my heart, Sway, O sole mio, My Way, Mr Sandman, Dancing Queen, Mamma mia, Shallo – Bradley Cooper i Lady Gaga, Perfect Symphony – Ed Sheeran i Andrea Bocelli, Belle – Trio z Notre Dame de Paris, Skyfal z filmu James Bond, czy duety z filmów Alladyn, Piękna i Bestia, Pretty Woman, Titanic – My heart will go on, a także największe włoskie i hiszpańskie przeboje. W programie arie, duety, tria, kwartety, sekstety miłosne i więcej muzycznych niespodzianek! Wieczór swoim kunsztem wokalnym uświetni 6 utalentowanych solistów i solistek.

21 marca

ŚWIĘTOCHŁOWICE - Spektakl "Aladyn" w wykonaniu koła teatralnego SZSP Don Bosko

 • Godz. 17:00, Centrum Kultury Śląskiej, ul. Krauzego 1.
 • Szkolne koło teatralne z okazji pierwszego dnia wiosny zaprasza na kolejne przedstawienie. Tym razem na scenie Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach Zgodzie w dniu 21 marca wystawiona zostanie sztuka pt. "Aladyn". 

KATOWICE - Ania Dąbrowska "Ktoś inny"

 • Godz. 19:30, Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2.
 • Ania Dąbrowska wróciła z "Kimś innym". Miesiąc temu miała miejsce premiera najnowszego singla Ani Dąbrowskiej "Ktoś inny". Po ponad dwuletniej przerwie laureatka 9 Fryderyków, której każdy z sześciu albumów studyjnych pokrył się platyną, stworzyła kolejną perełkę będącą połączeniem energetycznych, synthpopowych brzmień, zapadających w pamięć riffów i elektryzującego głosu artystki. Fani mieli szansę usłyszeć singiel premierowo w Dzień Dobry TVN i podczas listopadowego koncertu Ani w legendarnej warszawskiej Stodole, który wyprzedał się niedługo po ogłoszeniu daty.

KATOWICE - Międzynarodowy Dzień Muzyki Dawnej

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Wykonawcy
  • Jana Semeradova – flet traverso
  • Anna Firlus – klawesyn, pozytyw
  • Krzysztof Firlus – viola da gamba, pardessus de viole
  • Magdalena Łoś-Komarnicka – prowadzenie

22 marca

BYTOM - Katarzyna Piasecka Program stand-up comedy "MOJE TABU"

 • Godz. 18:00, BECEK Bytomskie Centrum Kultury, Plac Karin Stanek 1.
 • Katarzyna Piasecka w programie stand-up comedy "MOJE TABU". Nowe historie, nowe spostrzeżenia i kawał śmiesznego programu. Wszystko w niezmiennie charyzmatycznej, bezpośredniej i bezkompromisowej formie.Tabu? Tak, ponoć o niektórych sprawach nie powinno się mówić, ale dla Kaśki nie ma świętości. Od lat wyznaje zasadę, że na scenie można wszystko. Nawet jeśli, albo tym bardziej - kiedy jesteś kobietą.

SOSNOWIEC - Filmowe Środy z Mediateką - Kobieta w roli głównej

 • Godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna - Zagłębiowska Mediateka, ul. Kościelna 11.
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Filmowych śród w Mediatece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne pokazy - wartych uwagi - filmowych perełek.

23 marca

KATOWICE - NOSPR kameralnie - Schumann & Saint-Saens 

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Wykonawcy
  • Lucyna Fiedukiewicz – I skrzypce
  • Beata Ogryzek – II skrzypce
  • Dawid Jadamus – I altówka
  • Borys Urbanowicz – II altówka
  • Karolina Nowak-Waloszczyk – wiolonczela
  • Aleksander Mazanek – kontrabas
  • Dagmara Niedziela – fortepian
  • Piotr Nowak – trąbka

SOSNOWIEC -  Spektakl "Miłosna pułapka"

 • Godz. 20:00, MUZA, ul. Warszawska 2.
 • Joanna Galewicz jest piękną, utalentowaną aktorką u szczytu kariery. Zmęczona natłokiem obowiązków decyduje się przyjąć zaproszenie do jury w amatorskim przeglądzie teatralnym, który odbywa się nad morzem. 40-letni przystojny architekt, Paweł, zaprasza Joannę na kolację do domu, podczas której mają omówić szczegóły uczestnictwa w jury festiwalu. Joanna jest pod wrażeniem pięknej willi z widokiem na morze, oraz gościnności gospodarza. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy Joanna zamierza wyjść na galę otwarcia przeglądu teatralnego. Paweł przyznaje, że tego dnia ma urodziny, a na prezent sprawił sobie towarzystwo uwielbianej aktorki.


Więcej wydarzeń znajduje się w naszym kalendarzu imprez.

Komentarze (3)    dodaj »

 • gość z innego miasta

  O tym że pokaz filmu - Powrót do Jedwabnego - został rozgoniony przez straż pożarną ani słowa. Skąd te naciski?

 • Judek

  Widać polacy wolą brać na siebie winy innych. W polsce największe święta są związane z porażkami, strasznie smutny naród. Co to tematu filmu oczywistym jest że żydzi nigdy się nie asymilowali z polakami, dla nich zawsze będziemy kimś gorszym, sama prawda w tym filmie.

 • Es

  Myślisz że ktoś normalny ogląda te bzdury?? To że masz rozumem wielkości orzeszka nie znaczy że jesteś w większości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również