Wiadomości z Chorzowa

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź gdzie iść w tym tygodniu! [30.09-06.10]

 • Dodano: 2022-09-30 08:00, aktualizacja: 2022-09-30 12:12

Pażdziernik rozpoczyna się bardzo interesująco. Przd nami wiele wydarzeń kulturalnych, a w tym niezwykłe spektakle, koncerty i warsztaty. Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

Najbliższy tydzień 30.09-06.10 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz spotkanie z przyjaciółmi na koncercie? Randkę w teatrze? A może chcesz wziąć udział w ciekawych warsztatach? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [30.09-06.10]

30 września

ŚWIĘTOCHŁOWICE – Śląski five o’clock

 • Godz. 17:00, Miejska Biblioteka Publiczna – Filia nr 1 (Piaśniki), ul. Chorzowska 37.
 • Miejska Biblioteka Publiczna w Świętochłowicach zaprasza na cykl spotkań “Śląski five o’clock. Rozmowy o Śląsku przy kawie poprowadzi Monika Kassner.

CHORZÓW – Spektakl „Triathlon Story czyli Chłopaki z Żelaza”

 • Godz. 17:30, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3.
 • W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy zawodów triathlonowych. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. Łączy ich triathlon a co ich dzieli? Wszystko! Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne. Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie, a może nawet rodzi się męska przyjaźń. "Triathlon story" rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Nieoczekiwane zwroty akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.

RUDA ŚLĄSKA – Spotkanie autorskie z Beatą Guzy

 • Godz. 18:00, Galeria Czapla, ul. Czapli 5.
 • Spotkanie będzie dotyczyło debiutanckiego tomiku „Między słowami”, wydanego przez wydawnictwo Anagram. Jednocześnie odbędzie się również wystawa malarstwa Jolanty Szostak – autorki okładki i ilustracji do debiutanckiego tomiku. Uczestnicy spotkania będą mogli zobaczyć oryginały ilustracji.

ZABRZE – Koncert zespołu „Świetliki”

 • Godz. 20:00, CK Wiatrak, ul. Wolności 395.
 • Po chwili Covidowej hibernacji wracamy do koncertowej gry. Wszystko poukładało się tak, że nasz powrót wypadł na trzydziestolecie naszego istnienia. Trzydzieści lat to piękny wiek, szczególnie dla zespołu, który przez ten czas odważnie pływał w otchłani undergroundu, trzymając się dzielnie na jego powierzchni. Patrząc na nasz wiek obiektywnie, zbliżamy się do momentu, w którym jest już bliżej niż dalej. Więc naszą dorosłość chcemy wykorzystać jak najlepiej! Dla Was - naszych wiernych, od trzydziestu lat, Fanów.

1 października

RUDA ŚLASKA – Kwartet - 50-lecie spektaklu

 • Godz. 17:00, Dom Kultury Bielszowice, ul. Edmunda Kokota 170.
 • Kultowa już historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej. Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny - ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana  do występu.

KATOWICE – Spektakl „Po próbie”

 • Godz. 19:00, Teatr Bez Sceny, 3 Maja 11.
 • "PO PRÓBIE duet wg. Dopierały" to sztuka o teatrze, o aktorach, o reżyserach, o ich wzajemnych relacjach. Niezwykle współcześnie i drapieżnie, w przekładzie Haliny Thylwe, brzmiący tekst, to obowiązkowa pozycja dla wszystkich, którzy interesują się teatrem. Dramat namiętności, pasji, wytyczania i przekraczania granic, ceny jaką płaci się za bywanie Artystą. To oczywiście również historia o miłości do człowieka bez względu na wiek i płeć. O buncie młodych i rozpaczy starych. Zapomnijcie o Bergmanie, którego znacie z jego filmowej twórczości. Fascynujący debiut sceniczny Anny Nowak tegorocznej absolwentki Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu!


2 października

KATOWICE – Spektakl „Seks dla opornych - Teatr Żelazny”

 • Godz. 16:00 i 19:00, Miejski Dom Kultury Południe, Żeleńskiego 83.
 • Długoletnie małżeństwo postanawia wyjechać na weekend do ekskluzywnego hotelu, by ożywić swój związek. Biorą ze sobą egzemplarz popularnego poradnika małżeńskiego pt. "Sex dla opornych". Jak mąż przyzwyczajony do wizerunku poczciwej żony i kochającej matki zareaguje na swoją małżonkę ubraną w strój dominy rodem z filmu dla dorosłych i cedzącą niecenzuralne słowa? Co kryje się pod powierzchnią weekendu, który ma przywrócić małżonkom dawny wigor i pożądanie? Czy jest szansa na powrót wielkiej namiętności sprzed lat,  gdy balansują na granicy ostatecznego rozstania? Kolejne gry i zabawy pary są pretekstem do głębokiej rozmowy  w poszukiwaniu tego, co łączy i niwelowaniu tego, co dzieli.

RUDA ŚLĄSKA – W pracowni Ambrożego Kleksa

 • Godz. 16:00, Dom Kultury Bielszowice, ul. Edmunda Kokota 170.
 • Teatr Pana O wraz z Ambrożym Kleksem zabierze wszystkich do roztańczonej, rozśpiewanej i pełnej magii pracowni Profesora Kleksa. Podczas niezwykłego spektaklu "W pracowni Ambrożego Kleksa" postacie wchodzą w interakcje z publicznością. Spektakl ten został stworzony z myślą o najmłodszych, by oprócz niepowtarzalnych wrażeń wizualnych, mogli również zapoznać się z treścią jednej z najbardziej lubianych polskich lektur szkolnych. Takie połączenie polskiej klasyki literatury dziecięcej z unikalnym widowiskiem teatralnym z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.

3 października

SOSNOWIEC –  "Przekorne" - spektakl teatralny w wykonaniu grupy „Światło i cień”

 • Godz. 11:00, Zagłębiowska Mediateka, Kościelna 11.
 • Grupa teatralna „Światło i cień” działa w Środowiskowym Domu Samopomocy Ośrodka św. Faustyna w Tychach. W spektaklach porusza przeróżne tematy – zawsze w oparciu o wspólną pracę całego zespołu, o wypowiedzi uczestników na dany temat. Swoją twórczość prezentuje na wielu festiwalach czy przeglądach teatralnych.

CHORZÓW – Spektakl „Sceny dla dorosłych czyli sztuka kochania”

 • Godz. 18:00, Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1.
 • Spektakl to przezabawna komedia na czterech aktorów, w której sceny przeplatane są piosenkami i żywą interakcją z widzami. "Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania" w reż. Krzysztofa Jasińskiego, z muzyką Jakuba Przebindowskiego opowiadają o "kochaniu" w sposób niezwykle dowcipny i pikantny z lekkim przymrużeniem oka, a jednocześnie świadomością jak wielką wagę przywiązuje się do tej sfery życia. Brawurowe aktorstwo, frywolne teksty i zabawne piosenki bawią widzów bez względu na płeć czy doświadczenie w tych sprawach!

4 października

GLIWICE – Bezpłatne warsztaty teatralne

 • GODZ. 16:30, Centrum 3.0 - Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych, Studzienna 6.
 • Każdy, kto choć raz w życiu marzył o tym aby zostać aktorem albo zobaczyć jak się to robi, odnajdzie w tych spotkaniach coś dla siebie.

KATOWICE – JazzKLUB / Adam Makowicz solo piano. Jubileusz 80-lecia urodzin artysty

 • Godz. 19:30, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, plac Wojciecha Kilara 1.
 • Wykonawca - Adam Makowicz (fortepian).

5 października

RUDA ŚLĄSKA – KakauSzale – Fest Literacki

 • Godz. 17:30, Stacja Biblioteka, Dworcowa 33
 • Festiwal odbywa się pod hasłem „Złap pociąg do książek”. Szczegółowy rozkład jazdy przedstawia się następująco:
  • 17:30 – Wernisaż Wystawy Jerzego Obrodzkiego
  • 18:00 – Finał XVIII Konkursu Poetyckiego im. ks. Norberta Bonczyka

RUDA ŚLĄSKA – Eleni – 45-lecie

 • Godz. 18:00, Dom Kultury Bielszowice, ul. Edmunda Kokota 170.
 • Zapraszamy państwa serdecznie na wyjątkowy, jubileuszowy koncert Eleni z zespołem. Będzie to muzyczna podróż z największymi przebojami piosenkarki, które spiewa od 45 lat. Usłyszymy piosenki zespołu Prometusz takie jak "Po słonecznej stronie życia", "Ballado hej, ballado niepokorna", w którym Eleni rozpoczynała karierę. Przeboje takie jak: "Miłość jak wino", "Troszeczkę ziemi troszeczkę słońca", "Po słonecznej stronie życia", "A słońce sobie lśni" - to kulminacja koncertu. Nostalgiczne, pełne refleksji piosenki: "Nic miłości nie pokona" oraz "Nim świt obudzi noc" - to druga część koncertu zakończona wiązanka przebojów greckich oraz zorbą.

6 października

ZABRZE – Magic Circus Show

 • Godz. 17:30, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle’a 17.
 • Magic Circus Show to stworzone specjalnie dla dzieci i ich rodziców wielkie widowisko, w którym odkryjecie niezwykły świat cyrku i magii. Zobaczycie artystów z wielu stron świata. Niesamowitych powietrznych akrobatów, ewolucje kilkanaście metrów nad sceną, zachwycającą kobietę gumę, pokaz hula hop, wspaniałych żonglerów, rolkarzy, akrobatów co mięśnie mają jak ze stali, turbo śmiesznych klaunów i wiele więcej! To wszystko w takt hitów z najsławniejszych kinowych bajek. Zobaczcie także 10 największych hitów światowej magii i iluzji. Będziecie świadkami, jak ludzie i przedmioty znikają i pojawiają się ponownie oraz jak lewitują w powietrzu.

KATOWICE – Sebastian Riedel i jego goście - Koncert specjalny

 • Godz 19:30, Centrum Kultury Katowice im. K. Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2.
 • Tym razem Sebastian Riedel zachęca swoich fanów do wzięcia udziału w wyjątkowym i niepowtarzalnym koncercie, do udziału w którym zaprosił wspaniałych muzyków i przyjaciół. Tego wieczoru na jednej scenie razem z Sebastianem Riedlem wystąpią: Józef Skrzek (SBB), Jerzy Styczyński (Dżem), Dariusz Kozakiewicz (Perfect), Marek Raduli (Budka Suflera), Piotr Kupicha (Feel), Piotr Nalepa, Michał Kielak, Krzysztof Głuch, Andrzej Stagraczyński, Max Ziobro, a także zespół Cree (uwaga - z premierowym materiałem!) i Kwartet Smyczkowy Piotra Steczka, cenionego muzyka znanego chociażby ze współpracy z Orkiestrą Kameralną AUKSO. Wydarzenie poprowadzi znakomity dziennikarz muzyczny i radiowa osobowość - Jan Chojnacki. 

CHORZÓW –  Koncert ADAM BAŁDYCH & ŁUKASZ OJDANA - VIII Festiwal Jazz&Literatura 2022

 • Godz. 19:30, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3.
 • Adam Bałdych i Łukasz Ojdana to artyści wywodzący się z różnych środowisk improwizatorskich. Przez lata rozwijając swoje autorskie projekty (Adam Bałdych Quartet, RGG Trio) spotkali się, aby połączyć swoje wyobraźnie. I było to spotkanie energetyzujące zarówno dla nich jak i publiczności, która odkryła ich muzykę na nowo. Wspólnym mianownikiem stały się obszary ich artystycznych poszukiwań: jazz, Polska muzyka ludowa oraz muzyka poważna: zarówna dawna jak i ta najnowsza. Zawsze jednak filtrowane tak, by w efekcie dać muzykę autentyczną, odkrywczą i komunikatywną z odbiorcą, którego zapraszają do swojego wewnętrznego świata.

Komentarze (3)    dodaj »

 • gość z innego miasta

  O tym że pokaz filmu - Powrót do Jedwabnego - został rozgoniony przez straż pożarną ani słowa. Skąd te naciski?

 • Judek

  Widać polacy wolą brać na siebie winy innych. W polsce największe święta są związane z porażkami, strasznie smutny naród. Co to tematu filmu oczywistym jest że żydzi nigdy się nie asymilowali z polakami, dla nich zawsze będziemy kimś gorszym, sama prawda w tym filmie.

 • Es

  Myślisz że ktoś normalny ogląda te bzdury?? To że masz rozumem wielkości orzeszka nie znaczy że jesteś w większości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.