Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Jechali za szybko- stracili prawo jazdy

  • Dodano: 2016-03-08 08:00, aktualizacja: 2016-03-08 08:07
Po zmianie przepisów drogowych, policjanci mają prawo zatrzymać kierowcy prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Właśnie z tego powodu w ręce chorzowskich stróżów prawa wpadli dwaj kierujący, którzy pozbyli się uprawnień na trzy miesiące, a trzeci w ogóle ich nie posiadał. Ich brawurowa jazda została zarejestrowana przez policyjny pojazd wyposażony w wideorejestrator.
 
 
Jeden z obowiązujących od 18 maja 2015 r. przepisów mówi o tym, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. W miniony czwartek dwóch kierujących w ten sposób straciło uprawnienia, a trzeci w ogóle ich nie posiadał. Pierwszy z nich został zatrzymany około 9.00 na ul. Katowickiej. 38-letni mieszkaniec Katowic kierując vw golfem, przekroczył prędkość o 55,5 km/h. Kolejny kierowca w ręce mundurowych wpadł przed 11.00, na ul. Katowickiej. Wideorejestrator, w który wyposażony był policyjny radiowóz wykazał, że 57-chorzowianin miał na liczniku 111 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 51 km/h. Ostatnim z kierujących okazał się 70- letni mieszkaniec Chorzowa. Mężczyzna na ul. Siemianowskiej kierując seatem przekroczył prędkość o 60 km/h. Chorzowianin nie utracił prawo jazdy, ponieważ w ogóle ich nie posiadał.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Artur

    szybcy i teraz juz wściekli.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.