Wiadomości z Chorzowa

Jolanta Czernicka-Siwecka laureatką nagrody PRB im. Jana Wejcherta!

  • Dodano: 2014-05-16 17:45

Wczoraj (15 maja) w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Laureaci zostali wyróżnieni w trzech kategoriach: sukces, wizja i innowacja oraz działalność społeczna. Każdy zwycięzca poza pamiątkową statuetką otrzymał po 100 tys. zł.

W kategorii „Sukces” zwyciężył Tomasz Zaboklicki – prezes PESA Bydgoszcz, w kategorii „Wizja i Innowacja” laureatem został Włodzimierz Strupiński – z Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych. „Oskar” biznesu w kategorii „Działalność Społeczna” otrzymała prezes Fundacji ISKIERKA – Jolanta Czernicka-Siwecka, zostając tym samym pierwszą kobietą, która została laureatką Nagrody PRB im. Jana Wejcherta.

„Jestem niezwykle zaskoczona, bardzo wzruszona, nie spodziewałam się tej nagrody […] Dziękuje Kapitule za docenienie naszych działań. Docenienie wartości którymi się kierujemy, tym co jest dla nas ważne. Ważna jest pasja, ważna jest radość, ważne jest szaleństwo. W chorobie nowotworowej dzieci nie oczekują biadolenia, oczekują radości, szaleństwa i mądrego wspierania” – powiedziała podczas Gali Jolanta Czernicka-Siwecka.

Fundacja ISKIERKA, założona w 2006 roku, to Organizacja Pożytku Publicznego działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową z trzech śląskich ośrodków: Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu,  Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz Centrum Pediatrii i Onkologii im. dr E. Hankego w Chorzowie.

Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta zostały wręczone po raz trzeci.

„Chcemy aby idea przedsiębiorczości była powszechna, a zwycięzcy Nagrody byli z czasem tak popularni jak gwiazdy sportu, czy ekranu. Aby swoją pracą i jej efektami skłaniali do naśladowania – szczególnie młodsze pokolenie” – wyjaśnia Dariusz Mioduski, Przewodniczący Kapituły Nagrody i Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu.

Serdecznie gratulujemy Pani Jolancie Czernickiej-Siweckiej oraz całej Fundacji ISKIERKA!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również