Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Jutro Zimowe Ptakoliczenie

  • Dodano: 2016-01-29 07:30, aktualizacja: 2016-01-29 07:58
Ile jest w Chorzowie srok, kawek i dzięciołów? Ptaki zimujące w mieście liczyć będą młodzi wolontariusze. Uzbrojeni w notatniki spiszą ilu przedstawicieli różnych gatunków odwiedza chorzowskie parki i osiedla. Grupę poprowadzi doświadczony ornitolog Łukasz Fuglewicz.
 
– Do wspólnego liczenia zapraszamy zarówno przedszkolaki, jak i młodzież. Spacer rozpoczniemy od krótkiego wykładu podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak rozpoznać różne gatunki ptaków i jak je dokarmiać – wyjaśnia Fuglewicz. Zimowe Ptakoliczenie jest coroczną akcją organizowaną przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Kampania wzorowana jest na brytyjskim "Big Garden Birdwatch i odbywa się zawsze w ostatni weekend stycznia. Dzięki wynikom dostarczanym przez wolontariuszy tworzone są zestawienia gatunków najliczniej spotykanych w zimę. Dane pozwalają także wskazać tendencje oraz zmiany w środowisku ptaków. Zimowe Ptakoliczenie w Chorzowie odbędzie się 30 stycznia o godz. 11.00. Spacer rozpocznie się przy siedzibie Fundacji Edukacyjnej Kombinatory (ul. Ignacego Mościckiego 21) i prowadzić będzie przez Park Redena. - Nasza „wyprawa naukowa” będzie okazją do poznania również mniej znanych gatunków ptaków. Liczymy, że na trasie spotkamy m.in. modraszki, pełzacze i kowaliki – zachęca Fuglewicz.
 
 
Organizatorem Zimowego Ptakoliczenia w Chorzowie jest Fundacja Edukacyjna Kombinatory. Zapisy przyjmowane są na adres mailowy:lukaszfuglewicz@op.pl lub telefonicznie pod numerem 728 228 060.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.