Wiadomości z Chorzowa

Kibice Ruchu wywiesili baner z przesłaniem do prezydenta. Chodzi o stadion i nie tylko

 • Dodano: 2021-11-24 14:45

Ultras Niebiescy w piątek zamontowali w piątek na chorzowskim rynku dość wymowny baner z komunikatem do prezydenta Andrzeja Kotali. Przedmiotem nowy stadion dla Ruchu Chorzów.

Sympatycy Ruchu Chorzów mają dość niespełnionych od lat obietnic władz Chorzowa w sprawie budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów w miejscu mocno archaicznego obiektu przy Cichej 6. Piłkarze od dekad zmuszeni są do gry na wołającym o modernizację obiekcie, mimo tego, że są w tej chwili eWinner 2. Ligi, a frekwencja kibiców na stadionie należy do jednych z najlepszych w kraju.

Dążeniem samego klubu i zrzeszonych wokół niego kibiców jest komplet widzów, czyli 9 300 osób podczas zbliżającego się wielkimi krokami meczu z Motorem Lublin, który odbędzie się w Chorzowie.

Na tydzień przed spotkaniem Ultras Niebiescy postanowili przypomnieć prezydentowi Andrzejowi Kotale o sprawie budowy nowego stadionu i wsparciu finansowym dla klubu w przyszłym roku. W piątek pod estakadą, dokładnie naprzeciw okien Urzędu Miasta pojawił się transparent skierowany do włodarza Chorzowa.

Ultras Niebiescy przypominają prezydentowi o stadionie

Jakie hasło znalazło się na banerze? Mogliśmy przeczytać: „Przynajmniej raz dotrzymaj słowa/Daj co obiecałeś dla dumy Chorzowa!”

Przekaz jest prosty. Smutne, że w tym mieście trzeba o Ruchu komuś przypominać. Panie Prezydencie, domagamy się wywiązania z tego, co Pan gwarantował. Zegar tyka – piszą, chwalący się akcją na Facebooku Ultras Niebiescy.

Kibice przypomnieli też w mediach społecznościowych o słowach Andrzeja Kotali, które padły w lutym tego roku w sprawie budowy stadionu podczas rozmowy z serwisem Interia.

Dziś z magistratu dochodzą nas słuchy, że nie wiadomo czy Ruch dostanie w przyszłym roku jakiekolwiek wsparcie. Pytamy się, Panie Prezydencie, czy zapomniał Pan obietnicę, że jak nie buduje Pan stadionu to zapewnia klubowi 4mln rocznie w formie promocji przez sport lub przez zakup akcji? Czy nie dziwne jest to, że przez lata nie miał Pan problemu z dawaniem kasy nieudacznikom i grabarzom Ruchu, a teraz, kiedy wszystko, jak sam Pan twierdzi, jest poukładane to nie zapewnia Pan podstaw? Akcjonariusze, obudźcie się! – pytają kibice na Facebooku.

Przytaczany przez katowicki Sport Kamil Nowak, rzecznik prasowy UM Chorzów, w tej chwili jest zbyt wcześnie, by mówić o przyszłorocznym budżecie, gdyż dopiero się on tworzy, a sesja Rady Miasta o tej tematyce została zaplanowana na grudzień. Nie kryje jednak faktu, że wpływy do kasy miasta będą znacząco mniejsze przez niekorzystne dla samorządów zmiany podatkowe. Mowa o kilkudziesięciu milionach złotych.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Ernest

  Kiedy umyjecie napisy kogo jeb.... ???

 • Gerda Maciuk

  Mieszkam w kamienicy przy Krzyżowej. W tym roku wspólnymi siłami finansowymi udało się ocieplic i pomalować jedną ścianę budynku. Niestety radość trwała miesiąc. Mam nadzieję gnoju z ruchu który zdewastował naszą pracę że ci się matka puści z [...]em. A ty sam mordą będziesz lizać tę ścianę.

 • Ludek

  I tak dostaną w końcu co chcą . Bo w Polsce tylko prawy i pracowity człowiek dostaje po zadzie

 • Gks

  Czytam te wasze wypociny i sądzę że ten wasz kotala ma zatrudniony sztab klakierów albo wy w tym Chorzowie jesteście [...]ani

 • areks

  mieszkam w chorzowie od urodzenia... niech kibole używają mniej pirotechniki na meczach i bez okazji w okolicach stadionu, zaoszczędzą, to może sami wybudują nowy stadion ;) stanowcze NIE dla nowego stadionu z naszych podatków

 • chorzowianin

  Po mało śmiesznej akcji urodzinowej kibolstwa niedałbym ani zeta. Kompletu nie będzie.

 • Ech

  Jak ruch spłaci dług to może sponsorzy ,czyli wszyscy podatnicy Chorzowa , dają trochę kasy na stadion

 • ***** Ruch

  Duma Chorzowa? Ludzie was chyba powaliło, kibole to największa zakała miasta. 100.000 ma ponosić koszty waszego stadionu? Niedoczekanie

 • Nie zadowolony

  Pewnie ty jesteś dumą tego miasta. 500 plus, opieka itd. Największą zakałą tego miasta jest obecna władza.Popatrz na główną ulicę miasta, na rynek najpaskudniejszy jaki widziałem. [...]ie w sercu miasta i pan prezydent to wszystko dno>

 • Asdfghjkl

  Więc według ciebie przy najbrzydszym rynku na świecie i najbrzydszej głównej ulicy miasto Chorzów powinno przeznaczyć więcej pieniędzy na patologie kibolstwa? Przeczytaj to co napisałeś albo naucz się generalnie czytać głupcze.

 • TLS handshake

  patologia dyktuje warunki, śmiechu warte xDDD

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.