Wiadomości z Chorzowa

Kierowcy przekraczają prędkość

  • Dodano: 2016-03-01 07:15, aktualizacja: 2016-03-01 07:31
W minioną niedzielę na drogach całego województwa prowadzone były działania "Prędkość". Chorzowscy policjanci podsumowali akcję. Niestety, mimo wielu apeli, ponad 60 kierowców poruszało się naszymi drogami z nadmierną prędkością. Większość z nich została ukarana mandatami karnymi.
 
 
Działania miały uświadomić uczestnikom ruchu jak istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma poruszanie się z dozwoloną prędkością. W akcji wzięło udział 14 policjantów z chorzowskiej drogówki i 4 adeptów ze Szkoły Policji w Katowicach. Stróże prawa kontrolowali szybkość z jaką poruszali się kierujący przede wszystkim w miejscach niebezpiecznych oraz rejonach wskazanych przez mieszkańców naszego miasta podczas konsultacji społecznych, tj: w okolicach ulic Poniatowskiego, Paderewskiego, Mościckiego, Gałeczki, Kościuszki, Kaliny, Karpackiej i Granicznej.
 
 
Podczas trwających cały dzień działań, mundurowi wykorzystali dostępny sprzęt służący do pomiaru prędkości. Wśród ponad 70 skontrolowanych kierowców, 61 zapomniało o ściągnięciu nogi z gazu. Ryzykowna jazda zakończyła się dla większości z nich mandatami. Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą, zapewniając jednocześnie, że tego typu akcje z pewnością będą powtarzane.
 
http://www.slaska.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/40/40-330893.mp4

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.