Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Klub zapłaci?

  • Dodano: 2018-02-16 15:30, aktualizacja: 2018-02-19 09:25

Ruch Chorzów od dawna ma problemy finansowe, a miasto nie zawsze kwapi się, aby wspierać klub zbyt często. Tak jest i w tej sytuacji.

Klub musi do końca miesiąca wpłacić 2,5 miliona złotych. To kwota, którą miał uiścić już w ubiegłym roku. Chodzi o środki z jakimi klub zalega w stosunku do trenerów i zawodników.

Jak podaje Przegląd Sportowy, klub liczy na to, że otrzyma kolejne pieniądze od miasta. Faktycznie ma na jego konto wpłynąć pewna kwota, ale magistrat ma na to czas do końca marca. Zważywszy także na przetarg odnośnie budowy stadionu, kolejne miliony nie pojawią się raczej zbyt szybko. Klub musi zacząć się usamodzielniać.

Jeśli klub nie zapłaci w terminie… otrzyma 6 punktów ujemnych od Komisji Licencyjnej. To można oznaczać pewny spadek. Niestety, Ruch jest obecnie na końcu tabeli rozgrywek.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • kibic

    Do 4 ligi i spokoj bedzie.

  • Polonista

    kto to redaguje? przedszkolak?? "Faktywnie ma wpłynąć" , "nie pojawią się zbyt raczej szybko", "miasto nie zawsze kwapi się, by wspierać klub zbyt często", lepiej zmieńcie kadrę, "dobra zmiana" nie zawsze jest dobra

  • K. Ch.

    Dziękuję za uwagi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.