Wiadomości z Chorzowa

Kolędowanie, jasełka i orszak Trzech Króli w Chorzowie

  • Dodano: 2016-12-30 08:15, aktualizacja: 2016-12-30 08:39

Parafia św. Józefa przy ul. Łagiewnickiej 17 organizuje koncert Orkiestry Dętej w Nowy Rok (1 stycznia) o godz. 18.00 oraz występ zespołu „Śląsk” 6 stycznia o godz. 18.00. Ponadto 8 stycznia o godz. 12.00 parafia zaprasza na jasełka przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 7 oraz Przedszkola nr 26.

Parafia Ewangelicko-Augsburska im. M. Lutra przy ul. Dąbrowskiego 22 zaprasza na II Ekumeniczne Chorzowskie Kolędowanie, które odbędzie się 1 stycznia o godz. 16.00. Parafia organizuje także koncert kolęd 8 stycznia o godz. 16.00.

4 stycznia o godz. 9.00 w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59 odbędzie się Starochorzowski Przegląd Kolęd i Pastorałek.

5 stycznia ruszają przesłuchania do XII edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek Polskich w Miejskim Domu Kultury Batory przy ul. Batorego 6. Finałowy Koncert Galowy i wręczenie nagród zaplanowano na  8 stycznia. Gala odbędzie się o godzinie 16.30 w kościele Pod Wezwaniem Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie przy ul. Skrajnej 2a.

Tradycyjnie, już po raz szósty, 6 stycznia przez Chorzów Stary przejedzie Orszak Trzech Króli. Korowód wyruszy spod Parafii św. Marii Magdaleny przy ul. Bożogrobców 31. Pochód rozpocznie się o godzinie 17.00. Będzie orkiestra, mali kolędnicy i wspólne kolędowanie. Barwny orszak poprowadzą Trzej Królowie, orkiestra dęta Chorzowski Brass Band, mali kolędnicy z zespołu Mode Starochorzowiony oraz chorzowskie rodziny. Pochód przejdzie od kościoła św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym do „żywej szopki” w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury. Nie zabraknie też "anielskiego śpiewania" w wykonaniu zespołów Fresco i Gwar. Spotkanie zakończy wspólne kolędowanie w sali widowiskowej Starochorzowskiego Domu Kultury.

8 stycznia o godz. 15.00 w Kościele św. Jadwigi przy ul. Wolności 51 odbędzie się Koncert Księdza Pawła Sobierajskiego z przyjaciółmi.

Ponadto w wielu chorzowskich kościołach (św. Barbary, św. Ducha, św. Floriana, św. Jadwigi, św. Wawrzyńca) w dniach od 5 do 8 stycznia organizowane jest  wspólne kolędowanie podczas nabożeństw.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.