Wiadomości z Chorzowa

Kolędowanie, jasełka i orszak Trzech Króli w Chorzowie

  • Dodano: 2016-12-30 08:15, aktualizacja: 2016-12-30 08:39

Parafia św. Józefa przy ul. Łagiewnickiej 17 organizuje koncert Orkiestry Dętej w Nowy Rok (1 stycznia) o godz. 18.00 oraz występ zespołu „Śląsk” 6 stycznia o godz. 18.00. Ponadto 8 stycznia o godz. 12.00 parafia zaprasza na jasełka przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 7 oraz Przedszkola nr 26.

Parafia Ewangelicko-Augsburska im. M. Lutra przy ul. Dąbrowskiego 22 zaprasza na II Ekumeniczne Chorzowskie Kolędowanie, które odbędzie się 1 stycznia o godz. 16.00. Parafia organizuje także koncert kolęd 8 stycznia o godz. 16.00.

4 stycznia o godz. 9.00 w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59 odbędzie się Starochorzowski Przegląd Kolęd i Pastorałek.

5 stycznia ruszają przesłuchania do XII edycji Konkursu Kolęd i Pastorałek Polskich w Miejskim Domu Kultury Batory przy ul. Batorego 6. Finałowy Koncert Galowy i wręczenie nagród zaplanowano na  8 stycznia. Gala odbędzie się o godzinie 16.30 w kościele Pod Wezwaniem Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie przy ul. Skrajnej 2a.

Tradycyjnie, już po raz szósty, 6 stycznia przez Chorzów Stary przejedzie Orszak Trzech Króli. Korowód wyruszy spod Parafii św. Marii Magdaleny przy ul. Bożogrobców 31. Pochód rozpocznie się o godzinie 17.00. Będzie orkiestra, mali kolędnicy i wspólne kolędowanie. Barwny orszak poprowadzą Trzej Królowie, orkiestra dęta Chorzowski Brass Band, mali kolędnicy z zespołu Mode Starochorzowiony oraz chorzowskie rodziny. Pochód przejdzie od kościoła św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym do „żywej szopki” w ogrodzie Starochorzowskiego Domu Kultury. Nie zabraknie też "anielskiego śpiewania" w wykonaniu zespołów Fresco i Gwar. Spotkanie zakończy wspólne kolędowanie w sali widowiskowej Starochorzowskiego Domu Kultury.

8 stycznia o godz. 15.00 w Kościele św. Jadwigi przy ul. Wolności 51 odbędzie się Koncert Księdza Pawła Sobierajskiego z przyjaciółmi.

Ponadto w wielu chorzowskich kościołach (św. Barbary, św. Ducha, św. Floriana, św. Jadwigi, św. Wawrzyńca) w dniach od 5 do 8 stycznia organizowane jest  wspólne kolędowanie podczas nabożeństw.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również