Wiadomości z Chorzowa

Kolejny sprzęt od WOŚP trafił do dziecięcego szpitala na ul. Truchana!

  • Dodano: 2021-10-27 08:00, aktualizacja: 2021-10-27 08:22

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat wyposaża polskie szpitale w specjalistyczny sprzęt, który wspomaga leczenie dziesiątek tysięcy osób. Teraz kolejne sprzęty medyczne ufundowane przez WOŚP trafiły do Szpitala Dziecięcego na ul. Truchana. 

Zespół Szpitali Miejskich z nowym sprzętem

Do Szpitala Dziecięcego na ulicy Truchana trafił nowoczesny sprzęt, ufundowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do szpitala trafił nowy rezonans magnetyczny, wart kilka milionów złotych, respirator dla noworodków, wideolaryngoskop, dmuchawy z kocykami grzewczymi, laparoskop z torem wizyjnym, wiertarki do zabiegów kostnych, zestaw do neuromonitoringu oraz nowoczesny aparat USG.

W 2021 roku celem WOŚP była laryngologia, więc być może już wkrótce na oddział otolaryngologii dziecięcej trafią nowoczesne mikroskopy, endoskopy i wideoskopy, które umożliwią wykonywanie skomplikowanych operacji uszu oraz zatok. 

Nowszy sprzęt – lepsza diagnostyka

Personel medyczny szpitala dziecięcego podkreśla, że sprzęt otrzymany od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znacznie pomoże w wykonywaniu dokładniejszej diagnostyki. Dzięki wcześniejszemu wykryciu schorzeń u młodych pacjentów, istnieje większa szansa na ich całkowicie wyleczenie. 

Już nie pierwszy raz WOŚP przekazało Zespołowi Szpitali Miejskich sprzęt medyczny – współpraca trwa już od ponad 20 lat!

-Przez lata współpracy, a tych lat było już ponad 20, otrzymaliśmy pomoc, która jest liczona  w milionach – mówi Karmen Czernia-Pokrywka, Dyrektor ds. Leczenia Dzieci w ZSM.

Nowy sprzęt cieszy personel medyczny, małych pacjentów oraz ich rodziców - daje realną szansę na podjęcie skutecznego leczenia. 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • No

    To nie sprzęt od WOŚP, tylko od ludzi z sercem !

  • Tadek

    Jak to trafił od WOŚP?? Nigdy nie powinien trafić do państwowego szpitala sprzęt od lewicowej, wolnej, prawej i uczciwej organizacji. To hańba dla PiS-PRL-BiS. Zdradziecką propagandę szowinistycznych kacyków z WOŚP należy natychmiast zatrzymać i oskarżyć o podrzeganie do buntu. Precz że sprzętem od lewaków. Tylko krzyż i różaniec potrafi uzdrowić dzieci tego narodu. Tylko błogosławiony Jarosław da sławę i siłę Polsce.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.