Wiadomości z Chorzowa

Koncert festiwalowy III LO w Chorzowie

  • Dodano: 2013-01-09 10:00
Już drugi raz koncert w Leśniczówce zainauguruje Festiwal Teatralny w III LO im Stefana Batorego w Chorzowie!
 
 
Data: 18 styczeń
Godz.: 20:00
Bilety:
W przedsprzedaży: 10 zł
W dniu koncertu: 15 zł
 
Choć ten dopiero w marcu, szereg imprez towarzyszących rozpoczyna się o wiele wcześniej. Aby poczuć klimat panujący wtedy w „Batorym” zaprosiliśmy młodych śląskich muzyków aby zaczarowali ten jeden styczniowy wieczór, w piękne muzyczne wspomnienie.
 
Usłyszmy więc zatem:
Holly Blue to 18-letnia wokalistka i pianistka Sonia oraz znany m.in. z grup The Marians i Gutierez muzyk i producent Emil Blant. Ich piosenki grały rozgłośnie radiowe w całym kraju, pisały o nich największe krajowe media. Zespół otrzymał zaproszenia na kilka ogólnopolskich i lokalnych festiwali. Pierwszą oficjalną opinię o płycie wygłosił Jurek Owsiak: - Nie dość, że płyta pięknie wydana, to muza doskonale zaśpiewana. Brzmi bardzo fascynująco, przywołując takie piosenkarki jak Dido. Płyta „First Flight" ukazała się nakładem prowadzonego przez Marcina Babko wydawnictwa Falami. Koncertowa prapremiera debiutanckiej płyty Holly Blue odbyła się 23 listopada 2012 na Europejskich Targach Muzycznych, Holly Blue została również oficjalnym suppertem polskiej trasy koncertowej Selah Sue.
 
Qferau to ciężka do sklasyfikowania mieszanka okołojazzowa (fusion, world music) działająca od 2007 roku, dowodzona przez Jakuba Fedaka, absolwenta katowickiej Akademii Muzycznej. Zespół obok wieloczęściowych kompozycji, łamanych rytmów wykonuje utwory dużo prostsze, wręcz piosenkowe.  Spodziewać się można po nich wielobarwnych koncertów ze zjawiskowym wokalem, rzadko spotykanym wibrafonem, masą perkusjonaliów z najróżniejszych stron świata oraz toną groove'u, w który od niedawna zasila nas nowy perkusista! 
 
oraz jako support
 
Li' to zespół składający się z piątki przyjaciół ,z których każdy jest zupełnie inny od poprzedniego. W zupełności zakochani w swoich instrumentach , które kierują ich życiem. Wspólnymi siłami wyremontowali swoją salkę prób, w której spotykają się co środę i organizują wielką burzę mózgów nad nowymi kawałkami. Mimo, że wspólnie grają od pół roku ,tworzą utwory w szybkim tempie dodatkowo grając koncerty,
 
The T.I.E.S. to wciąż amatorski i powoli rozwijający się zespół, który powstał pod koniec maja 2012r. z inicjatywy Gitarzysty/wokalisty Marcina Kiragi i klawiszowca Szymona Niechcioła. Początki to zgrywanie się coverami - Rockowo/Bluesowymi szlagierami i łapanie się wszystkich możliwości pokazania. Koncertów kilka już było, teraz na pozycji Gitary prowadzącej zasiadł Szymon Sobek i wraz z Nim już podczas przerwy świątecznej wchodzimy do studia i kończymy nagrywanie naszego 1szego singla.Część dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na Festiwal Teatralny w „Batorym”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.