Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Kontrola drogowa pieszy - podsumowanie

  • Dodano: 2017-08-11 07:30, aktualizacja: 2017-08-11 07:40

9 sierpnia policjanci z Chorzowa prowadzili działania „Kontrola Drogowa -Pieszy". Mundurowi sprawdzali czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych oraz czy nie przechodzą jezdni na czerwonym świetle.

Reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy nie zwracali uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W działaniach uczestniczyło 9 chorzowskich policjantów. Stróże prawa ujawnili 45 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz 7 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast najcześciej popełniane wykroczenia przez kierowców to nieprawidłowe pokonywanie przejść dla pieszych. Policjanci nałożyli łącznie 52 mandatów.

Cykliczne działania policjantów podczas akcji ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz na dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Akcje mają poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • pieszy

    Przyda się bardzo kontrola ROWERZYSTA. Użytkowników rowerów w Chorzowie nie obowiązują żadne przepisy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.