Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Kup murawę ze Śląskiego!

  • Dodano: 2007-09-26 09:15
Kup murawę ze Śląskiego!

I ty możesz stać się posiadaczem kawałka murawy Stadionu Śląskiego! Jak? Biorąc udział w internetowej aukcji, która potrwa do 5 października.

Okazuje się, że sprzedawać można całkiem nietypowe rzeczy... Kiedyś, po rozbiórce Muru Berlińskiego, rozprowadzano odpłatnie jego kawałki. Siedem lat temu, gdy burzono stadion Wembley w Londynie, pomyślano także o kibicach. Jeden z domów aukcyjnych oferował fragmenty obiektu, między innymi kawałki trawy. Zainteresowanie taką pamiątką było bardzo duże. Angielska aukcja zainspirowała władze Stadionu Śląskiego.

Jak już kilka razy przypominaliśmy, w sierpniu została zerwana murawa na chorzowskim stadionie. Wszystko po to, by położyć nowy, podgrzewany "dywan". Ma on być gotowy na zbliżające się spotkanie eliminacji Euro 2008 z Belgią.

Zastanawiano się, co zrobić ze "starą" trawą. Służyła ona piłkarzom od połowy lat 80-tych. Rozegrano na niej 18 spotkań reprezentacji Polski, w tym te najbardziej pamiętne: z Belgią (1985), Norwegią (2001), Austrią (2005) czy Portugalią (2006). - W końcu zdecydowaliśmy, że część zostanie wykorzystana na boisku treningowym, część zaś będą mogli kupić kibice i kolekcjonerzy. Dochód z aukcji przekazany zostanie wybranej instytucji charytatywnej z Chorzowa - podkreślił marszałek województwa śląskiego, Janusz Moszyński.

Wykrojono 100 kawałków (każdy po pół metra kwadratowego), które następnie umieszczono w specjalnych skrzyneczkach i opatrzono certyfikatem autentyczności. Trafiły one na aukcję internetową, prowadzoną na portalu www.allegro.pl. Cenę wywoławczą - w momencie rozpoczęcia aukcji, 22 września - ustalono na poziomie 100 zł, ale po kilku dniach trzeba już było zaproponować więcej. W poniedziałkowy poranek najwyższa oferta wynosiła 650 zł. Aukcja potrwa do 5 października, zaś pięć dni później setka zwycięzców zostanie zaproszona na imprezę finałową, na której kawałki murawy zostaną im wręczone. - Dodatkowo pięć najbardziej hojnych osób może liczyć na zaproszenia na mecz  z Belgią - ujawnił Henryk Bąk, kierownik Działu Imprez i Marketingu Stadionu Śląskiego.

Dodajmy, iż kawałki murawy zostały wycięte z jednego z pól karnych. Dokładniej zaś tego od strony Chorzowa. Z niego Ebi Smolarek dwukrotnie pokonywał w zeszłym roku bramkarza reprezentacji Portugalii.

Więcej w tygodniku Chorzowianin, w każdą środę w kioskach.

Weź udział w aukcji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.