Wiadomości z Chorzowa

Kupujemy wózek wielofunkcyjny

  • Dodano: 2017-10-17 15:30

Jeden wózek na różne etapy życia bobasa – nawet do ukończenia przez niego 2 lat. To kuszący pomysł, jednak czy będzie dla nas idealny? Sprawdźmy, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Wózek wielofunkcyjny może pełnić zarówno funkcję wózka głębokiego, jak i spacerówki. Bardzo często można do nich również wpiąć fotelik samochodowy. To wózek, który dosłownie rośnie razem z dzieckiem – ale tylko wtedy, gdy będzie odpowiednio dobrany.

Zalety i wady wózków wielofunkcyjnych

Najważniejszą zaletą jest oczywiście uniwersalność wózka – kupujemy go raz i używamy dopóki maluch nie wyrośnie z wersji spacerowej. Wózki te są ponadto solidnie wykonane, bezpieczne i dobrze się nimi manewruje. Szczególnie wygodne są modele 3 w 1, czyli z możliwością wpięcia fotelika samochodowego (możemy go używać zamiast gondoli np. podczas wyprawy do sklepu). Pamiętajmy jednak, że wózek dziecięcy powinien być dobrany do stylu życia rodziców dlatego przed zakupem warto odwiedzić salon, który posiada duży wybór aby przetestować różne możliwości. Warto również dodać, że wózek wielofunkcyjny zapewnia dziecku dużo większy komfort niż najlepsza spacerówka.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wózki najlepiej jest kupować w sklepie stacjonarnym, aby móc dotknąć materiału, z którego została wykonana gondola, sprawdzić, czy wybrany model mieści się w aucie, czy też „przymierzyć się” do wózka, czyli dobrać model odpowiedni do swojego wzrostu. Personel wyspecjalizowanych sklepów z artykułami dziecięcymi, takich jak Viki, które oferuje bezpieczne wózki dziecięce potrafi doradzić, który wózek najlepiej spełni nasze oczekiwania. Sklep zlokalizowany jest w Zabrzu, blisko DTŚ oraz A4 i można do niego wygodnie dojechać z różnych miast aglomeracji śląskiej tj. z Katowic, Chorzowa, Gliwic, Bytomia, Rudy Śląskie.

Przymierzając się do wózka, zwróćmy uwagę na to, jak prowadzi nam się dany model. Liczne wózki dziecięce mają skrętne koła. Ułatwiają manewrowanie, ale nie każdy potrafi taki wózek prowadzić. Ten typ kół ma swoich zwolenników i przeciwników, dlatego przekonajmy się, do której grupy należymy. Dobierzmy też odpowiedni materiał, z którego wykonane są koła. Do spacerów po wyboistych drogach gruntowych, leśnych, ale także po nierównych i dziurawych chodnikach najlepsze będą wózki z szerokimi kołami pompowanymi. Znacznie ułatwiają one wprowadzenie wózka do autobusu czy pokonanie krawężnika, a ponadto dobrze amortyzują. Są jednak duże i cięższe, a wózki w nie wyposażone mogą sprawiać trudności przy wnoszeniu po schodach. Na równe alejki i chodniki możemy wybrać wózki z mniejszymi kółkami, z innych materiałów, np. pianki. Nowością są koła z pełnej gumy, które poradzą sobie w każdym terenie.

Ważnym aspektem są wymiary wózka. Taki, który będzie przewożony samochodem, powinien się łatwo składać i zajmować po złożeniu możliwie mało miejsca. Mniejsze wózki docenią zwłaszcza rodzice spacerujący ruchliwymi chodnikami oraz podróżujący często komunikacją miejską.

Zwróćmy uwagę na pasy znajdujące się wewnątrz wózka. Będą konieczne, gdy maluch zrobi się bardziej ruchliwy. Powinny to być pasy trzy- lub pięciopunktowe, wyposażone w zapięcie, którego szkrab nie będzie w stanie „rozbroić”.

Na koniec rada dotycząca koloru wózka – jasna tapicerka będzie się szybko brudziła i wymagała częstszego czyszczenia. Ciemne kolory są bardziej praktyczne. Zwróćmy także uwagę na to, że np. kolor żółty przyciąga owady. Latające żyjątka mniej chętnie przylecą natomiast do niebieskiego materiału.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Diana

    Dla mnie wózek wielofunkcyjny to wspaniałe rozwiązanie. Prowadzimy aktywny tryb życia i sporo podróżujemy, więc dla nas to bardzo duże ułatwienie. Postawiliśmy na Monte Adamex i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wózek łatwo się składa, amortyzacja i koła bez zarzutu, a design nowoczesny i piękny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.