Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Mecz towarzyski Polska-Korea - utrudnienia w ruchu

 • Dodano: 2018-03-27 07:15, aktualizacja: 2018-03-27 07:54

W dniu 27 marca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie). Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

W dniu 27 marca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, rozegrany zostanie mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Z uwagi na powyższy mecz oraz fakt, że będzie to okres przedświąteczny, należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego, tj. w ciągu DK-79 (ul. Chorzowska w Katowicach oraz ul. Katowicka w Chorzowie).

W celu usprawnienia ruchu pojazdów, a jednocześnie zminimalizowania mogących powstawać utrudnień w trakcie przemieszczania się w rejon Stadionu Śląskiego w Chorzowie, wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu na następujących odcinkach dróg:

Miasto Katowice:

 • ulica Chorzowska - na odcinku od ulicy Dębowej do granicy z Chorzowem - obowiązywać będzie zakaz zawracania oraz zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
 • ulica Bracka - od DTŚ do ulicy Chorzowskiej - obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
 • takie samo oznakowanie, jak wskazane powyżej, zostanie wprowadzone na pasie rozdzielającym jezdnie w ciągu ul. Chorzowskiej - od wjazdu na Rondo Sławika, a ul. Katowicką.
 • ulica Chorzowska - obowiązywać będzie zakaz wjazdu w osiedle 1000–lecia (zakaz nie dotyczy wjazdu dedykowanego dla autobusów komunikacji miejskiej).

Miasto Chorzów:

 • ulica Parkowa - wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki;
 • wprowadzony zostanie zakaz wjazdu na teren Centrum Handlowego „AKS” w Chorzowie od ul. Parkowej - wjazd na teren centrum handlowego możliwy będzie jedynie od strony ulicy Katowickiej;
 • w dniu organizacji meczu wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu na teren Parku Śląskiego w Chorzowie, za wyjątkiem osób upoważnionych, posiadających specjalne przepustki wydane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, wprowadzona zostanie ręczna regulacja ruchem przez policjantów, dlatego apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów i poleceń wydawanych przez uprawnione osoby.

Ponieważ organizator imprezy nie zapewnił w obrębie stadionu, jak również parku, rekomendowanych miejsc parkingowych dla kibiców, zaleca się osobom nie posiadającym specjalnych przepustek PZPN o zrezygnowanie z przyjazdu swoim pojazdem w rejon stadionu. Dla uczestników imprezy uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja tramwajowo-autobusowa oraz kolejowa pociągów „Kolei Śląskich”, z której będzie można korzystać bezpłatnie, w dniu imprezy od godz. 9.00 do godz. 1.00 dnia następnego, na podstawie posiadanego biletu na mecz.

Dodatkowo w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w godz. od 9.00 do 21.00 zostanie uruchomiona infolinia nr tel. 032-200-19-88, gdzie będzie można uzyskać informacje o bieżącej sytuacji na drogach oraz sposobie dojazdu na stadion.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • mieszkaniec

  Jakom odpowiedzialność ponosi miasto i organizator wobec mieszkańców za utrudnienia

 • ehs

  Zamiast wykorzystać parking przy AKSie i w parku. Przecież pod stadionem jest mnóstwo miejsc parkingowych (przeznaczonych m.in dla kibiców). Najlepiej olać kibiców i zostawić ich samym sobie. Niech się martwia ;/

 • lenka

  " Ponieważ organizator imprezy nie zapewnił w obrębie stadionu, jak również parku, rekomendowanych miejsc parkingowych dla kibiców," toż to normalna kpina

 • betty34

  a co z mieszkańcami ? my tez nie mamy ruszać się samochodem ? z uwagi że wjazd na os. tysiąclecia od strony ul. Chorzowskiej będzie niemożliwy - wszyscy ruszą na Chorzów Stary...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.