Wiadomości z Chorzowa

Miasto Chorzów otrzymało Nagrodę w konkursie "Modernizacja Roku"

  • Dodano: 2011-09-01 12:30, aktualizacja: 2011-09-02 08:48

Miasto Chorzów otrzymało Nagrodę Jury Konkursu za "Restaurację zabytkowej wieży wyciągowej szybu Prezydent, zlokalizowanej przy ul. Kościuszki i Piotra Skargi w Chorzowie" w XV edycji ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku 2010".

W konkursie oceniano obiekty zmodernizowane i odrestaurowane w roku 2010. Głównymi kryteriami oceny były m.in.: poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych obiektów i budowli, poziom zachowania architektury budynków, budowli i innych elementów zabytkowych, nowoczesność stosowanej technologii, stosowanie nowej techniki w realizacji i w procesach technologicznych, jakość stosowanych materiałów ( trwałość, estetyka) oraz poziom nowoczesności, efektywności procesów technologicznych.

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się 25 sierpnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Ideą Konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych bez realizacji nowych inwestycji.

Organizatorami są Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego w Bydgoszczy przy współpracy Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa i Związku Powiatów Polskich.
 

Miasto Chorzów otrzymało Nagrodę w konkursie "Modernizacja Roku"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.