Wiadomości z Chorzowa

Miasto dofinansuje kastrację i sterylizację zwierząt

  • Dodano: 2023-05-26 07:00, aktualizacja: 2023-05-26 07:09

W czerwcu Miasto rozpoczyna akcję dofinansowania do zabiegów kastracji/sterylizacji zwierząt właścicielskich.

Miasto dofinansuje zabiegi kastracji/sterylizacji zwierząt właścicielskich

O dofinansowanie w wysokości 50% kosztów zabiegu będą się mogli starać właściciele zwierząt, którzy są zameldowani w Chorzowie. Dodatkowo zwierzęta (dotyczy kotów i psów) muszą być zaczipowane, a psy muszą posiadać aktualne szczepienie przeciw wściekliźnie. Weryfikacja wniosków i ich kwalifikacja do przyznania dofinansowania będzie obejmowała sprawdzenie zameldowania w ewidencji ludności, sprawdzenie numeru mikroczipu w bazie oraz przedstawienie przez właściciela psa zaświadczenia o aktualnym szczepieniu.

Przypominamy, że akcja bezpłatnego czipowania trwa od 2012 roku i mieszkańcy Chorzowa mogą nieodpłatnie zaczipować zwierzę w gabinetach weterynaryjnych na terenie Chorzowa.

Wnioski o przyznanie dofinansowania będzie można pobrać na stronie Urzędu Miasta oraz w Urzędzie w pokoju 409 od dnia 05 czerwca 2023r.

Przyjmowanie wypełnionych wniosków rozpocznie się w dniu 19 czerwca 2023r. od godziny 8.00. Wnioski będzie można składać w Urzędzie Miasta, pokój 409, IV piętro.

W przypadku dużej ilości wniosków o przyznaniu dofinansowania będzie decydować spełnienie wymaganych warunków oraz kolejność zgłoszenia.

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również