Wiadomości z Chorzowa

Michał Dubiel rezygnuje z funkcji wiceprezesa Ruchu Chorzów

  • Dodano: 2017-09-21 09:15

Michał Dubiel zrezygnował z funkcji wiceprezesa Ruchu, a oficjalne pismo w tej sprawie złożył na ręce przewodniczącego rady nadzorczej chorzowskiego klubu – Adama Stankiewicza.

W piśmie Dubiel zaznacza, że jego misja polegająca na ustabilizowaniu finansowym spółki dobiegła końca, a pozostałe, liczne obowiązki zawodowe uniemożliwiają mu dalsze zasiadanie w zarządzie.

W związku z wypełnieniem mojej funkcji Wiceprezesa Zarządu Ruch Chorzów S.A. w restrukturyzacji dotyczącej ustabilizowania sytuacji finansowej spółki, poprzez:

Spłatę ok. 8 mln zł zobowiązań Ruchu Chorzów dzięki zaangażowaniu mojej spółki Carbonex, co stało się podstawą do uzyskania licencji na grę w Ekstraklasie, a następnie w I lidze drużyny piłkarskiej Ruch Chorzów;

Uzyskanie podstaw do restrukturyzacji Spółki, otwarcie przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego, a tym samym możliwość dalszego jej funkcjonowania;

Uzyskanie deklaracji wpływu ponad 10 mln zł na bieżące funkcjonowanie Spółki w sezonie 2017/2018;

moja misja dobiegła końca. Jako akcjonariusz pragnę nadal wspomagać bieżącą działalność i rozwój organizacyjno-finansowy Klubu, jednak w innej formie niż członek z Zarządu z uwagi na moje liczne obowiązki zawodowe. Uważam, że na obecnym etapie Ruch Chorzów potrzebuje w pełni dyspozycyjnych menadżerów dla dalszego nadzoru i dyscypliny budżetowej oraz konsekwentnego sztabu szkoleniowego. W związku z powyższym składam rezygnację z dalszego pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu Ruch Chorzów S.A. w restrukturyzacji – pisze Dubiel.


Prawdą jest, że klub potrzebuje teraz menadżera – cudotwórcy, który będzie mógł w całości poświęcić się sprawom spółki, pytanie tylko, czy powrót do normalności jest jeszcze możliwy bez sporego, finansowego wsparcia? A trzeba też pamiętać, że fatalnej sytuacji finansowej towarzyszą kolejne porażki na boisku. Po spadku z ekstraklasy cudem udało się otrzymać licencję na grę w pierwszej lidze, chociaż z pięcioma punktami karnymi. Obecnie po dziewięciu rozegranych meczach Ruch zamyka tabelę wciąż z jednym punktem na minusie. Siedem porażek, jedno zwycięstwo i jeden remis – tak prezentuje się bilans spotkań klubu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.