Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Mieszkanie dla młodzieży - nowa placówka opiekuńczo - wychowawcza

  • Dodano: 2016-03-16 07:45, aktualizacja: 2016-11-02 23:22
14 podopiecznych chorzowskiego Ośrodka Wsparcia Rodziny zamieszkało „na swoim”. Dzieci i młodzież przeprowadziły się do mieszkania przy ul. Wolności - nowej placówki opiekuńczo – wychowawczej w mieście. Lokal, w którym wychowankowie wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe ma 223m2 i składa się z 4 pokoi, salonu z otwartą kuchnią i jadalnią, garderoby z pracownią plastyczną i 2 łazienek. - Dzieci same aranżowały swoje pokoje, wybierały kolory ścian, dbały o każdy detal - mówi Dyrektor Ośrodka Wsparcia Rodziny, Bożena Cierpioł. Do mieszkania wprowadzili się podopieczni między 13 a 18 rokiem życia.
 
 
To już trzecia tego typu placówka w mieście. Pozostałe lokale znajdują się przy ul. Sobieskiego, Siemianowickiej i przy pl. Piastowskim. Chorzów jest jednym z pierwszych miast w Polsce, w których powstały mieszkania dla młodzieży. „Grupę usamodzielnienia” otwarto tutaj już w 1993r. w lokalu przy ul. Bożogrobców. Kierowano tam młodzież, która pod czujnym okiem wychowawców uczyła się obowiązków domowych, takich jak zakupy, gotowanie czy pranie. Na pozytywne efekty nie trzeba było długo czekać, dlatego zdecydowano się na otwarcie kolejnych filii, w których wychowankowie przygotowywali się do samodzielności i dorosłego życia. - Takie samodzielne zamieszkanie jest świetnym sprawdzianem nie tylko zaradności, ale przede wszystkim odpowiedzialności - mówił podczas oficalnego otwarcia placówki Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Wiesław Ciężkowski.
 
 
Nowa placówka opiekuńczo-wychowawcza przy ul. Wolności jest jednostką organizacyjną Miasta Chorzów. Jego obsługę zapewnia Centrum Administracyjne Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych z siedzibą przy ul. Siemianowickiej 58.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.