Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Mieszkaniec Olsztyna wygrał PKO Silesia Marathon

• Dodano: 2017-10-03 09:30

W niedzielę 1 października odbyła się kolejne edycja Silesia Marathonu. Biegacze wyruszyli z Katowic, a linię mety przekroczyli na nowo otwartym Stadionie Śląskim, gdzie witały ich tłumy zwiedzających.

Trasa 9. edycji biegu liczyła ponad 42 kilometry i prowadziła przez teren Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Pierwszy na mecie zameldował się Damian Pietraczyk z Olsztyna z czasem 2:23:36.00. Tuż zanim znaleźli się Willy Korir Kimutai (02:24:22.00) i Benard Kipkorir Talam (02:24:54.00), obaj z Kenii. Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Patrycja Włodarczyk z Jaworzna, która ukończyła bieg  w 02:49:02.00. Na drugim miejscu uplasowała się Hellen Jepkosgei Kimutai z Kenii (03:00:16.00), a na trzecim stopniu podium stanęła Małgorzata Rencz z Orzesza (03:18:05.00).

W trakcie imprezy, odbył się także liczący niecałe 22 kilometry półmaraton, który również wyruszył spod Silesia City Center i zakończył się na Stadionie śląskim. Zwycięzcą półmaratonu został Jarosław Kożdoń z Żor, który przebiegł trasę w czasie 01:13:58.00. Wszyscy uczestnicy obu biegów byli zadowoleni z przebiegu i organizacji maratonu. Równocześnie organizatorzy zapowiedzieli 10. Edycję, która odbędzie się 7 października 2017 roku.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z PKO Silesia Marathon 2017.