Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Milion dla studentów z Chorzowa

  • Dodano: 2018-04-12 08:00, aktualizacja: 2018-04-12 08:10

Śląskie Międzyuczelniane Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie otrzyma spory zastrzyk gotówki.

Miasto przekaże uniwersytetowi ponad milion złoty dotacji na remont siedziby Instytutu Fizyki oraz utworzenie interdyscyplinarnego placu. Dodatkowe fundusze pozwolą m.in. na dostosowanie budynku „H” i „L” do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do wyremontowanych obiektów przeniesione zostaną pozostałe zakłady instytutu, które obecnie mieszczą się w Katowicach. Miasto wsparło ten cel kwotą 750 tys. zł. Pozostała część dotacji przeznaczona zostanie na stworzenie nietypowego „placu zabaw”. Na skwerze przy ŚMCEiBI pojawią się m.in. hamaki, słup wspinaczkowy, sad z jabłoniami i śliwkami, labirynt, a także boiska sportowe. 

Mamy nadzieję, że nowa inwestycja przyczyni się do integracji studentów i kadry naukowej z mieszkańcami okolicznych osiedli. Poszczególne elementy celowo przemieszano ze sobą, by zachęcić do interakcji różne grupy wiekowe – wyjaśnia prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. - Obok siłowni plenerowej znajdzie się m.in. górka do zjeżdżania dla najmłodszych i wygodne siedziska dla odpoczywających – wyjaśnia prezydent.

Obecnie trwa procedura przetargowa na wykonanie interdyscyplinarnego placu. Planowany termin zakończenia całości inwestycji to październik 2018 roku. Chorzów przekazał na ten cel dotacje w wysokości 330 tys. zł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.