Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Młodzi na swoim

 • Dodano: 2018-06-21 08:15, aktualizacja: 2018-06-21 07:44

Pierwsi lokatorzy nowego budynku w centrum Chorzowa odebrali już klucze do swoich mieszkań. Rodziny, które lada dzień wprowadzą się pod adres Kościuszki 3, skorzystały z programu „Mieszkanie dla Młodych Chorzowian”.

To inicjatywa dedykowana przede wszystkim mieszkańcom, którzy rozpoczynają właśnie dorosłe życie – wyjaśnia Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. – Chcieliśmy stworzyć ofertę dla osób, które już pracują, ale nie mają możliwości wzięcia kredytu lub kupna mieszkania za gotówkę – dodaje.

O mieszkania w ramach programu mogą ubiegać się chorzowianie, którzy nie ukończyli jeszcze 35. roku życia. Dodatkowe punkty przyznawane są parom, małżeństwom i rodzinom z dziećmi, a także osobom z wyższym wykształceniem. Premiowany jest również długi okres zamieszkania na terenie Chorzowa.

W pierwszej edycji w puli było 16 mieszkań w budynku przy ul. Kościuszki. Oferta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – chorzowianie złożyli w sumie ponad 140 wniosków. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o przekazaniu młodym kolejnych 16 mieszkań – tym razem w nowym budynku przy ul. Truchana – mówi Zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju Marcin Michalik.

Lokale przy ul. Kościuszki mają powierzchnię od 29 do 63 metrów kwadratowych. W budynku są kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe. Dwa mieszkania przystosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Ten program to ogromne ułatwienie dla rodzin, które nie stać np. na zaciągnięcie kredytu – przyznają Natalia i Sebastian Krawczyk, którzy 20 czerwca odebrali klucze do 3-pokojowego lokum. – Zamieszkamy tu z 3 córeczkami i mamy nadzieję, że wojna o pokoje nie będzie zbyt burzliwa. Wspólnie wybraliśmy już kolory, które pojawią się na ścianach, przed nami jeszcze zakup mebli. Trzeba przyznać, że i bez wykończenia mieszkanie zrobiło na nas ogromne wrażenie – dodają. Podobnego zdania są Paweł i Justyna Cholewińscy. – Dziś pierwszy raz oglądamy nasze nowe M4 i są to dla nas naprawdę duże emocje, bardzo się cieszymy. Pozostały już tylko drobne prace wykończeniowe i można się wprowadzać – cieszy się małżeństwo.

Klucze odebrali także pierwsi lokatorzy nowych TBS-ów przy ulicy Kościuszki.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Kh

  Ale zazdrosc

 • Grall

  Rozbraja fakt że pracujący singiel jest dla UM śmieciem

 • Xyz

  A ludzie bez wyższego wykształcenia są gorsi ? A może tu chodziło o ludzi z urzędu, żeby mieli więcej punktów ?

 • Frustracja

  Ciekawe ile mieszkań dostały rodziny od "swoich" w urzędzie... Nie wierzę w to.

 • Ginter

  "Na Swoim"??Chyba raczej ze swoja pętlą na szyji

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.