Wiadomości z Chorzowa

Młodzież z Chorzowa, która uczestniczy w projekcie Śląska Akademia Kompetencji Społecznych

  • Dodano: 2022-12-06 14:30

Wiele osób zastanawia się, co to są kompetencje społeczne. Najprościej rzecz ujmując, są to umiejętności efektywnego radzenia sobie w sytuacjach społecznych. To dzięki nim jesteśmy w stanie pracować w grupach, nawiązywać kontakty z innymi ludźmi lub po prostu adaptować się do środowiska, w którym żyjemy. Z tego powodu kompetencje emocjonalno-społeczne należy rozwijać już od najmłodszych lat. Aby je rozwijać oraz zdobyć nowe umiejętności w projekt zaangażowała się grupa wychowanków z Ośrodka Wsparcia Rodziny w Chorzowie.

Projekt „Śląska Akademia Kompetencji Społecznych” realizowany jest przez new Europe Foundation w ramach Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.

Młodzież z Chorzowa, która uczestniczy w projekcie Śląska Akademia Kompetencji Społecznych to Martyna, Tatiana, Dominik, Brajan, Łukasz i Patryk, którzy stanowią niezwykle kreatywną grupę, która podczas realizacji zajęć niejednokrotnie wykazała dużą wiedzę na temat omawianych zagadnień. Uczestnicy chętnie podejmują aktywność grupową i mimo pojawiających się wątpliwości, z powodzeniem zrealizowali wszelkie przedsięwzięcia, w tym realizację ankiety wśród mieszkańców miasta.

Dzięki przeprowadzonemu badaniu ankietowemu i jego ewaluacji, młodzież z Chorzowa podjęła decyzję o zrealizowaniu akcji społecznej polegającej na edukowaniu chorzowskich przedszkolaków na temat bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych.

Zwieńczeniem projektowych działań grupy będzie zatem wizyta w chorzowskim przedszkolu, podczas której uczestnicy projektu przeprowadzą warsztaty dla dzieci, rozdadzą elementy odblaskowe oraz słodkie prezenty.

Dzięki realizacji projektu młodzież zwiększyła swoje kompetencje z zakresu pracy grupowej oraz zyskała wiedzę w jaki sposób prawidłowo komunikować się z innymi.

Więcej o projekcie dowiecie się z naszej strony: https://www.klaster.org.pl/projekty/slaska-akademia-kompetencji-spolecznych/.

 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również