Wiadomości z Chorzowa

Mobilna klinika pod Stadionem Śląskim! Zrób mammografię i USG piersi za darmo

  • Dodano: 2024-06-18 09:15

22 i 23 czerwca 2024 r. pod Stadionem Śląskim będzie można bezpłatnie wykonać mammografię i USG piersi. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne SUM w Katowicach we współpracy z Stadionem Śląskim oraz GE Healthcare organizują bezpłatne badania dla kobiet, obejmujące mammografię i USG piersi. Akcja skierowana jest do kobiet w wieku od 45 do 74 lat w przypadku mammografii oraz bez ograniczeń wiekowych w przypadku USG piersi.

Mobilna klinika pod Stadionem Śląskim

Badania odbędą się w mobilnej klinice, wyposażonej w najwyższej jakości sprzęt medyczny, która pojawi się w okolicy Stadionu Śląskiego. To doskonała okazja, aby skorzystać z nowoczesnych metod diagnostycznych w komfortowych warunkach. Wszystkie panie są zaproszone do skorzystania z badań, także te, które będą uczestniczyły w weekend w koncercie Dawida Podsiadło na Stadionie Śląskim. Badania w mobilnej klinice w tym terminie dają możliwość zadbania o swoje zdrowie również przy okazji udziału w takim wydarzeniu muzycznym.  

Szczegóły wydarzenia:

  • Data: 22-23 czerwca 2024
  • Miejsce: Stadion Śląski, ul. Katowicka 10, przy bramie nr 4
  • Godziny: 9:00 – 19:00

Zapisy na badania są obowiązkowe i można ich dokonać pod numerem telefonu 32 789 49 21, dostępnym w dni robocze w godzinach 12:00 - 14:00, w terminie od 17 czerwca do 21 czerwca. Będzie można również skorzystać z badań bez wcześniejszych zapisów.

– Jako pracownicy wierzymy, że nasza misja wykracza daleko poza leczenie w szpitalnych murach. Dlatego zawsze chętnie uczestniczymy w akcjach profilaktycznych, między innymi takich jak ta. Najlepszym prezentem, jaki można sobie zrobić, jest regularna profilaktyka, którą czasem można zrealizować, tak jak dzisiaj przy okazji spaceru czy koncertu – mówi Renata Wachowicz, Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego SUM w Katowicach.

Adam Strzyżewski, Dyrektor Stadionu Śląskiego, dodaje:

 - Marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa niejednokrotnie podkreślał, że zdrowie mieszkańców oraz mieszkanek regionu to absolutnie kluczowa sprawa, a misją Stadionu Śląskiego jest promocja nie tylko sportu, ale i zdrowego stylu życia. A przecież to nie tylko ruch, ale również codzienne dbanie o siebie oraz wykonywanie badań profilaktycznych. Dlatego bardzo się cieszymy, że przy wsparciu Województwa, wspólnie z naszymi partnerami możemy zorganizować przy stadionie akcję bezpłatnych badań i zapraszamy wszystkie kobiety do skorzystania z tej możliwości!

Regularne badania ratują życie

Wszystkie kobiety są zaproszone do skorzystania z tej wyjątkowej okazji na przeprowadzenie profilaktycznych badań piersi. Regularne badania są kluczowe we wczesnym wykrywaniu chorób nowotworowych i mogą uratować życie.

– Profilaktyka zdrowia kobiet, zwłaszcza w zakresie onkologii, została poważnie zakłócona przez pandemię. Wystarczy wskazanie, że liczba badań mammograficznych spadła o 90% z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2. Należy jednak pamiętać, że wczesna diagnoza może zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu raka piersi nawet o 25-30%. Naszym celem jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań diagnostycznych i zapewnienie kobietom najwyższej jakości opieki medycznej, a także komfortu podczas badania – podkreśla Grażyna Rubiś-Liolios, Dyrektor Generalna Polska, Litwa, Łotwa i Ukraina w GE Healthcare.

Mobilna klinika pod Stadionem Śląskim! Zrób mammografię i USG piersi za darmo

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: Stadion Śląski / fot. Freepik, Stadion Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również