Wiadomości z Chorzowa

Moc atrakcji na na Stadionie Śląskim z okazji 20-lecia Polski w UE

  • Dodano: 2024-05-27 08:45, aktualizacja: 2024-05-27 08:57

Koncerty gwiazd, warsztaty kreatywne, zajęcia sportowe, dmuchańce oraz gry i zabawy dla najmłodszych – to tylko część atrakcji, która czeka uczestników Pikniku Rodzinnego z okazji 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej już 30 maja 2024 r. na Stadionie Śląskim. 

Muzyka na dwóch scenach

W najbliższy czwartek na Stadionie Śląskim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, podczas którego będziemy świętować 20. rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Na 2 scenach zaśpiewają tego dnia prawdziwe gwiazdy. Swoje największe przeboje zaprezentują Cleo i Sara James, rapowe wrażenia na najwyższym poziomie zapewni O.S.T.R., a na koniec wystąpią legendy polskiego rocka – De Mono oraz Budka Suflera. 

Nie będziesz się nudzić!

Oprócz wrażeń muzycznych na uczestników czeka też całe mnóstwo innych atrakcji! Podczas warsztatów kreatywnych będzie można nauczyć się plecenia wianków oraz stworzyć łapacz snów czy flowerbox, a w strefie fitness czekać będzie Marcin Rybak, który poprowadzi treningi, będzie można też pograć w badmintona czy w boule. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych – będą dmuchańce, pokazy baniek, wielkoformatowe gry czy malowanie buziek. 

Do udziału w wydarzeniu zaprasza marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

– 1 maja 2004 r. Polska dołączyła do Unii Europejskiej. To był bez wątpienia przełomowy moment, który dał początek ogromnym zmianom, jakie dokonały się w naszym kraju. Gołym okiem widać je też w województwie śląskim i są to nie tylko drogi, poprawa infrastruktury czy też nowoczesny sprzęt medyczny, ale też rozwój miast, które z roku na rok stają się coraz bardziej przyjazne mieszkańcom. Dziś cieszymy się, że staliśmy się częścią wspólnoty europejskiej i jako wspólnota świętujmy razem na Stadionie Śląskim tą wyjątkową rocznicę – mówi Marszałek Województwa.

Warto odwiedzić Piknik Rodzinny na Stadionie Śląskim, bo wrażeń będzie całe mnóstwo i każdy znajdzie tu coś dla siebie.

– Przygotowaliśmy atrakcje zarówno dla dzieci – tych młodszych i starszych – jak i dla dorosłych. Mamy nadzieję, że atmosfera będzie wyjątkowa, uczestnicy będą się świetnie bawić, a po południu i wieczorem wszyscy spotkamy się pod sceną i razem zaśpiewamy największe przeboje polskich gwiazd – zachęca dyrektor Stadionu Śląskiego Adam Strzyżewski. 

Start Pikniku Rodzinnego z okazji 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej na Stadionie Śląskim 30 maja 2024 r. o godz. 12.00, a koncertów – o godz. 15.00. Udział w wydarzeniu oraz wszystkich atrakcjach jest darmowy.
 

Moc atrakcji na na Stadionie Śląskim z okazji 20-lecia Polski w UE

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: Stadion Śląski / fot. Freepik, Stadion Śląski

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również