Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Modernizacja na Alei Harcerskiej przy Stadionie Śląskim potrwa do końca miesiąca

  • Dodano: 2017-08-21 14:15

Do końca miesiąca potrwa remont ronda znajdującego się na Alei Harcerskiej, tuż przy bramie Stadionu Śląskiego. Prace są związane z modernizacją promenady oraz infrastruktury drogowej i parkingowej wokół tego sportowego obiektu.

Zgodnie z założeniami zakres prac obejmuje remont nawierzchni obwiedni stadionu, a także prace drogowe wraz z odwodnieniem. Czego możemy się spodziewać? Przede wszystkim przebudowie ulegnie układ drogowy wraz z rondem, powstanie sieć kanalizacji deszczowej, parkingi, natomiast wzdłuż Alei Harcerskiej biec będzie droga rowerowa i rolkowa.

Do niedawna wspomniane rondo bardziej przypominało plac, na którym ktoś zwyczajnie rozlał asfalt – nie wyglądało to dobrze, nie było również dobrym rozwiązaniem dla kierowców. Modernizacja tego obszaru zapewne poprawi estetykę otoczenia, ale przede wszystkim komfort gości odwiedzających Stadion Śląski i inne okoliczne obiekty.

Obecnie trwają tam intensywne pracy, wobec czego spacerowiczów i rowerzystów przestrzegamy, że przejście w tym miejscu jest utrudnione – zwłaszcza przy deszczowej pogodzie.

Modernizacja na Alei Harcerskiej przy Stadionie Śląskim potrwa do końca miesiąca

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.