Wiadomości z Chorzowa

Modra kapusta, przyroda i dobra zabawa, czyli Dzień Lasu w WPKiW

  • Dodano: 2011-07-11 13:30

Ponad sześć tysięcy osób bawiło się dziś na Polach Marsowych w czasie Dnia Lasu. Po raz pierwszy ta impreza -  organizowana dotąd poza miastem - odbyła się w sercu aglomeracji.

Wszystko po to, by promować skarby regionu wśród większej liczby osób. Zamiar się powiódł: regionalnych smakołyków od rolad po bigos myśliwski wydano prawie 2 tys. porcji. Prawdziwe oblężenie przeżywało stoisko na którym można było spróbować … wieprzka filowanego przygotowanego przez Krystiana Kiełbasę z gospodarstwa agroturystycznego "Ranczo". Warto wiedzieć że ta potrawa otrzymała perłę na targach w Poznaniu!

Naszym największym skarbem jest nasza śląska kuchnia – zachwycał się Marian Gruba ze Świętochłowic. - Nic tak nie smakuje jak modro kapusta i kluski.


Dzień Lasu po raz pierwszy odbył się w WPKiW. Goście mieli okazję zobaczyć pokaz psów myśliwskich, były warsztaty dl dzieci, pokazy rękodzieła.
Czyli całe nasze dobro – mówi Tomasz Pietrek z fundacji Lokalna Grupa Działania "Spichlerz Górnego Śląska", organizatora imprezy.

- Poprzez organizowanie takiego rodzinnego pikniku chcemy promować Spichlerz Górnego Śląska.

Co to takiego? "Spichlerz Górnego Śląska" rozciąga się w zachodniej części województwa śląskiego. To obszar dwunastu gmin za Gliwicami, Tarnowskimi Górami i Lublińcem.

- Znany jest m.in. z Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Koszęcinie, zamku w Toszku czy Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach. To niezwykle zielony teren. Średnie zalesienie kraju to około 30%. W Spichlerzu (na Śląsku!) lasy zajmują ponad 50% terenu! - infomruje Pietrek. - Chcemy pokazać, że warto u nas jeździć na rowerze, bo mamy fajne lasy po których można jeździć bez specjalnej kondycji i przy okazji wiele zobaczyć. Że to rewelacyjny teren do wycieczek rodzinnych i spędzania czasu z grupą przyjaciół.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również