Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

MORiS ma już 25 lat

  • Dodano: 2017-09-11 12:00

10 września Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie obchodził 25-lecie swojego istnienia, z tej okazji w chorzowskich obiektach sportowych przygotowano liczne atrakcje, które były związane z różnymi dziedzinami sportu.


Obchody rozpoczęto od Rajdu Rowerowego po obiektach MORiS-u, który wyruszył spod Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego. Kolarze przejechali przez Kompleks Sportowy „Hajduki”, Stadion przy ul. Cicha, Boisko na ul. Filarowej, Kompleks boisk „Kresy”, salę przy ul. Odległej, boisko na ul. Pokoju, a także korty do padla i tenisa. Rajd zakończył się około godziny 16:00 na Stadionie Miejskich przy ul. Lompy, gdzie odbyła się popołudniowa cześć obchodów.

Przejazd umożliwił 170 kolarzom nie tylko obejrzenie obiektów, ale także udział w przygotowanych tam otwartych treningach, czy zabawach, Mieszkańcy Chorzowa, którzy nie brali udziału w rajdzie, także mogli skorzystać z przygotowanych tam atrakcji. Wśród nich można wymienić m.in. mecze piłkarskie PKS Józefka – Piast Gliwice, Ruch Chorzów S.A. – UKS GOL Bieruń (rocznik 2004), a także zajęcia piłki ręcznej czy Karate Kyokushin, które były skierowane także dla najmłodszych.

Oficjalna części obchodów, która dobyła się na Stadionie Miejskich, rozpoczęła się od Festiwalu Gier i Zabaw Dawnych. Dzieci mogły dzięki temu dowiedzieć się jak bawili się ich rodzice czy dziadkowie, kiedy byli w ich wieku. Wśród przygotowanych gier były m.in. cymbergraj, klasy czy kapsle. Od godziny 18:00 rozpoczęła się część artystyczna 25-lecia. Dla chorzowian zagrał zespół Chrząszcze, a po nim gwiazda wieczoru, Monika Lewczuk.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji oraz materiału filmwego z 25-lecia MOSiR-u.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.