Wiadomości z Chorzowa

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zostało po raz kolejny docenione!

  • Dodano: 2024-06-18 18:00

Przyznano Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku 2023. Doceniono dwa chorzowskie muzea.

Działania chorzowskiego skansenu zostały docenione

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" odniosło kolejny sukces! Tym razem doceniono je za wystawę „Ad Alltare. Dawne szaty liturgiczne ze zbiorów parafii górnośląskich”. Muzeum otrzymało wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne roku 2023 w kategorii „Wystawy”.

Nagrody były przyznawane w kategoriach: wystawy, publikacje książkowe, dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego, w tym wydawnictwa multimedialne oraz dokonania z zakresu konserwacji.

Muzealników nagradzano w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, a w imieniu chorzowskiego skansenu wyróżnienie odebrała dyrektor placówki Paulina Cius- Górska, a także Barbara Klajmon – kierownik  Działu  Obiektów i Zabytków Ruchomych oraz Anna Kulczyk kuratorka wyróżnionej wystawy, kustosz muzealny MGPE.

Chorzowskie muzea dobrze się spisują

Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" to nie jedyna chorzowska placówka, której działania zostały docenione przez Marszałka Województwa Śląskiego! Muzeum Hutnictwa w Chorzowie otrzymało nagrodę w kategorii dokonań z zakresu inicjatyw edukacyjnych oraz popularyzacji dziedzictwa kulturowego, w tym wydawnictwa multimedialne za projekt „Tradycje hutnicze. Ochrona i popularyzacja”.

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również