Wiadomości z Chorzowa

Na chorzowskim rynku odbędzie się "Zlotek Maskotek"

  • Dodano: 2020-07-15 06:00, aktualizacja: 2020-07-15 06:15

Już w najbliższą sobotę 18 lipca 2020 r. na chorzowskim rynku odbędzie się "Zlotek Maskotek".

Duże pluszaki swoją obecnością mają zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji. Na tak ważnym spotkaniu nie może oczywiście zabraknąć Sznupka - maskotki śląskich policjantów.

Serdecznie zapraszamy rodziców z najmłodszymi do wzięcia udziału w wydarzeniu

Sezon wakacyjno-urlopowy w pełni. Niektórzy z nas wyjechali na zasłużony wypoczynek, inni odliczają dni do wyjazdu lub dopiero go planują. Niestety dla wielu zwierząt wyjazd właścicieli nie wiąże się z niczym przyjemnym. Niestety podczas wakacji dochodzi do licznych porzuceń zwierząt, najczęściej psów i kotów. Okrutni właściciele, chcąc pozbyć się „problemu” przed wyjazdem na wymarzone wakacje, przywiązują swojego psa lub kota do drzewa, nierzadko w miejscach odludnych, gdzie zwierzę ma małe szanse na odnalezienie przez przypadkowego przechodnia. Zdarzają się przypadki wywiezienia i wyrzucenia zwierzęcia z samochodu z dala od domu, czasem nawet już na trasie wakacyjnej podróży. 

Aby zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji, mundurowi aktywnie włączają się w akcję zorganizowaną przez chorzowski magistrat. Już w najbliższą sobotę policjanci w towarzystwie policyjnej maskotki - Sznupka wezmą udział w Zlocie Maskotek na chorzowskim rynku. Serdecznie wszystkich zapraszamy. 

ZOBACZ NAGRANIE Z ZAPROSZENIEM SZNUPKA

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.