Wiadomości z Chorzowa

Nabór wniosków - "Mieszkanie dla Dużych Rodzin"

 • Dodano: 2021-07-27 06:30, aktualizacja: 2021-07-27 06:32

Prezydent Miasta Chorzów ogłasza nabór wniosków na realizację programu „Mieszkanie dla Dużych Rodzin”.

Nabór wniosków prowadzony będzie od 14 lipca 2021 r. do 30 lipca 2021r. Druki wniosku wraz z wymaganymi załącznikami dostępne są do pobrania ze strony internetowej http://bip.chorzow.eu/index.php?kat=162503040825269694, lub w formie papierowej w holu Urzędu Miasta Chorzów.

Dokumenty można składać w formie papierowej w siedzibie Urzędu Miasta Chorzów (wrzucić do urny wystawionej w holu w godzinach pracy urzędu), przesłać pocztą tradycyjną, za pośrednictwem platformy ePUAP lub zeskanowane dokumenty wysłać na adres poczty elektronicznej zl@chorzow.eu. W przypadku składania ww. dokumentów w siedzibie Urzędu Miasta bądź przesłania ich pocztą, należy umieścić je w zamkniętej kopercie z adnotacją „Mieszkanie dla Dużych Rodzin – data, godzina złożenia wniosku”.

Osobiste złożenie wniosku (lub przez pełnomocnika) w Wydziale Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta Chorzów może nastąpić wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu wizyty w Urzędzie Miasta. Termin wizyty można ustalić dzwoniąc pod numer 32 4165000 wew. 5306 lub wew. 5307.

Na realizację programu przeznacza się 4 lokale mieszkalne, w tym:

 • 3 lokale mieszkalne usytuowane w budynku przy ul. Karola Miarki 40A-E w Chorzowie o strukturze 4 pokoje, w tym jeden z aneksem kuchennym, łazienka, wc, przedpokój, ogrzewanie miejskie z sieci ,
 • o powierzchni użytkowej od 71,09 mdo 74,16 m2,
 • budynek będzie wyposażony w dźwigi osobowe oraz podjazdy, 
 • standard wykończenia mieszkań: „pod klucz”.,
 • budynek nie jest wyposażony w instalację gazową,
 • stawka czynszowa ok 11 zł/m².
 • 1 lokal mieszkalny usytuowany w budynku przy ul. Kluczborskiej 2 w Chorzowie o strukturze 3 pokoje,  kuchnia, łazienka z wc, przedpokój, ogrzewanie etażowe gazowe,
 • o powierzchni użytkowej 89,49 m²,
 • budynek po termomodernizacji ,
 • lokal usytuowany na IV piętrzę,
 • w budynku brak windy oraz podjazdu,
 • stawka czynszu 8,80 zł/m²,

Warunkiem koniecznym do zawarcia umowy najmu będzie wpłata kaucji mieszkaniowej w wysokości określonej w § 7 ust. 1 uchwały nr XV/265/19 Rady Miasta Chorzów z dnia 21 listopada 2019 r. w terminie wskazanym w zaproszeniu do zawarcia umowy najmu - 12-krotność czynszu                       

Podstawowe kryteria :

Niniejszy program jest realizowany w oparciu o postanowienia Zarządzenia Nr OR.138.2021 Prezydenta Miasta Chorzów z dnia 10 czerwca 2021 r. w sprawie ustalenia regulaminu wynajmowania lokali mieszkalnych dla realizacji programu „Mieszkanie dla Dużych Rodzin”.

Program przeznaczony jest dla :

- rodzin wielodzietnych, w której rodzice lub rodzic mają na utrzymaniu co najmniej 4 dzieci i przynajmniej jedna z osób posiada stałe źródło dochodu, niezależne od systemu pomocy społecznej;

- rodzin zamieszkujących w Chorzowie lub takich, w których jedna z osób pracuje w Chorzowie przez okres ostatnich 2 lat przed złożeniem wniosku;

- rodzin, które w dniu składania wniosku spełniają kryterium dochodowe wskazane poniżej

Liczba osób w gospodarstwie domowym

Dolny próg dochodowy miesięczny gospodarstwa domowego

Górny próg dochodowy miesięczny gospodarstwa domowego

5 osób

4 800 zł

  9 000 zł

6 osób

5 760 zł

10 200 zł

7 osób

6 720 zł

11 400 zł

8 osób

7 680 zł

12 600 zł

9 osób

8 640 zł

13 800 zł

10 osób

9 600 zł

15 000 zł

Dla potrzeb ustalenia wyłącznie wysokości dolnego progu dochodowego do dochodu wlicza się świadczenie wychowawcze, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci tj. świadczenie wychowawcze 500+.   

UWAGA!

Wnioski niekompletne lub z brakami formalnymi lub złożone na innych wzorach niż wskazane w ogłoszeniu nie podlegają uzupełnieniu i zostaną odrzucone. Wnioski złożone przed i po terminie wskazanym w ogłoszeniu nie będą podlegać rozpatrzeniu.

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Teresa

  Miałam 3 dzieci i mam teraz sa pełnoletnie i wtedy urząd nie pomagał i teraz też nie pomoże bo może te dzieci też chciałaby mieszkania. A teraz pomaga lumpom .

 • Lord

  Dlaczego niby duże rodziny mają być uprzywilejowane? Najprostsza czynność na świecie czyli płodzenie potomstwa wymaga specjalnego traktowania? Jak ktoś się decyduje na gromadę lumpików to chyba go stać zapewnić jej byt.

 • Ehh..

  Święta racja. Rządzący myślą że te dzieci jak dorosną będą pracowały i płaciły składki. Otóż nie! Te patole dziedziczą geny nieróbstwa i i pójdą w ślady rodziców. Jeden na dziesięciu stanie się normalnym obywatelem.

 • Ręce opadają

  A ja z mężem i trójką dzieci pół życia w 38 mkw i gdy złożyłam wniosek to odmówili mi zamiany na inne, bo według kogoś tam ,mam właściwe mieszkanie, cokolwiek to znaczy ;-). W sumie to ich troje to nie ich czworo :-)

 • Chorzowianka

  A my z mężem z dwójką małych dzieci wynajmowaliśmy na wolnym rynku mieszkanie 35 m2, płacąc niemałe pieniądze. W tym czasie pilnie zbieraliśmy oszczędności na wkład własny, następnie zawnioskowaliśmy o kredyt i kupiliśmy na kredyt mieszkanie o znacząco większym metrażu. Teraz też mamy już troje dzieci, którym uczciwą pracą staramy się zapewnić godziwe warunki mieszkaniowe. Będziemy spłacać kredyt 20 lat, ale dzieci mają przestrzeń do zabawy i rozwoju, nie gnieżdżą się w małej klitce. Jak to mówią, bez pracy nie ma kołaczy.

 • Bercik

  Jo sie sam żodko udzielom ale tyś mnie dziołcha zmusiyła. Jo 40 lot w hucie przerobioł i cołkie życie w familoku mieszkom z familiom. I gańba by ci musiała być że take gupoty piszesz ! Ludki robiom cołkie życie i niy stać ich odklodac . Bo niy było 500 + , mieszkań dlo modych i innych [...] ! Pieron mie szczeloł jak żech wpis princy przeczytoł ,co i sie zdo że rozumy wszytkie zeżarła i chwoli sie że mo a innych łobrażo. A te co ta tympota popiyro to mi sie zdo że ino jeji familio. Gańba dziołcha,gańba ! Pyrsk

 • Efka

  Bercik ales ty zacofany, cofnij sie czasow twoji omy i pier recznie abo na tarce. Robioł zes w hucie bo to boła jedyno pewno i panstwowo robota, no i jeszcze gruba. Takie mieszkanie we familokach dostowali ino hutniki i grubiorze i pewnie jak zes wyremontowoł to na 20 lot

 • Lidia

  Ile masz lat dziewczynko ? Kiedyś nie było mieszkań na wolnym rynku do kupienia dla szaraków !

 • Edek

  Zawsze były takie mieszkania. Tylko nie dla wszystkich były dostępne.

 • Tadek

  Widzę że w Chorzowie jest jeszcze dużo porządnych ludzi!! Pozdrawiam

 • Ludek

  Nie. Tylko Chorzowianka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.