Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Napadli na salon gier

  • Dodano: 2013-11-07 10:15

Chorzowscy policjanci zatrzymali trzy osoby związane z brutalnym napadem na salon gier. Przestępcy ogrodową kopaczką pobili pracownika, następnie skradli pieniądze. Jeden z mężczyzn podejrzanych o rozbój został aresztowany, wobec pozostałych sąd zastosował dozór policyjny. Grozi im do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przy ulicy Stefana Batorego. Po godzinie 20.00 do salonu gier wtargnęło 2 zamaskowanych przestępców, jeden z nich przy użyciu ogrodowej kopaczki dotkliwie pobił 55- letniego pracownika. Następnie napastnicy skradli z kasy ponad 600 złotych. Ich dwaj wspólnicy czekali na zewnątrz lokalu. W ciągu trzech godzin od napadu kryminalni z komendy zatrzymali 3 sprawców. Jak się okazało jeden z nich pracował w salonie gier i w dniu przestępstwa nie pojawił się w pracy.

Zatrzymani mieszkańcy Chorzowa, w wieku 21 i 22 lat usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu najbardziej agresywny 22-latek został tymczasowo aresztowany, pozostali zostali objęci dozorem policyjnym. Za to przestępstwo grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Tożsamość czwartego ze sprawców jest znana stróżom prawa i jego zatrzymanie do tylko kwestia czasu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.