Wiadomości z Chorzowa

Narodziny żyrafy

  • Dodano: 2016-08-30 14:45, aktualizacja: 2017-01-05 23:37

29 sierpnia o godz. 4:00 rano w chorzowskim zoo przyszła na świat  piękna, zdrowa i silna żyrafa. Pierwsza córka Lindani i ojca Ulembo, którego już niestety nie ma z nami.

Ciekawostką dla wielu na pewno będzie fakt, że ciąża żyrafy trwa aż 15 miesięcy. Opiekunowie już od kilku tygodni przygotowywali pawilon na pojawienie się maleństwa. Zadbali o to, by cała podłoga była pokrytą miękką ściółką, bowiem żyrafa rodzi na stojąco. Potomstwo przychodzi na świat wydostając się z łona matki  najpierw głową a następnie  przednimi kończynami.

Akcja porodowa przebiegała  bez najmniejszych komplikacji! Od dłuższego czasu w  pawilonie była zamontowana kamera, by móc zaobserwować całą akcję porodową. Teraz na bieżąco monitorowane jest zachowanie matki i maleństwa co umożliwia śledzenie prawidłowości karmienia.

Niewątpliwie jest to kolejny wielki sukces, a zarazem niesamowita radość dla zoo. Maleństwo czuje się dobrze i pozostaje pod stałą opieką matki. Lunani, czyli żyrafa urodzona we wrześniu 2015 roku cały czas z wielkim zaciekawieniem przygląda się swojej nowo narodzonej siostrze i na pewno będzie się nią troskliwie opiekować.

Aktualnie w naszym zoo w Parku Śląskim przebywają Liani z córką Lunani i Lindani z córką, której imię zostanie nadane w wyniku ogłoszonego wkrótce konkursu.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również