Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Nessebar nowym miastem partnerskim Chorzowa

  • Dodano: 2017-09-14 08:15, aktualizacja: 2017-09-14 07:46

W pierwszym tygodniu lipca 2017 roku, w urokliwym mieście Nessebar w Bułgarii odbył się Międzynarodowy Festiwal „Wyspa Sztuki”, w którym wzięło udział czterystu uczestników z różnych krajów świata.

W tym między innymi chorzowski zespół „Na Szlaku”. Współpraca Chorzowa i Nesseberu zacieśnia się. 13 września podczas uroczystej Sesji Rady Miasta,w której uczestniczył bumistrz Nessebar Nikolay Dimitrov, zostało podpisane porozumienie o współpracy. Motorem napędowym tych działań ze strony miasta Nesseber jest Lidia Pietrzyk Wangiełowa, prezes Polskiego Stowarzyszenia w Burgas, a ze strony miasta Chorzów - Karol Pielok, kierownik zespołu wokalnego „Na Szlaku".

Współpraca między Chorzowem a Nessebar trwa już bardzo dlugo. Mam nadzieję, że dzisiejsze uroczyste wyarzenie zawięzi ją na wiele następnych lat - mówił podczas sesji Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Dzień po podpisaniu porozumienia partnerskiego odbędzie się kolejny koncert „I znów jesteśmy razem”, który jest już znakiem firmowymn zespołu „Na Szlaku”. Tym razem ze względu na remont MDK Batory, koncert odbędzie się w Starochorzowskim Domu Kultury o godz. 17:00.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.