Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Nie rób gańby - kampania zachęcająca do sprzątania po psach

  • Dodano: 2016-03-16 07:45, aktualizacja: 2016-03-16 12:05
Trawniki, skwery i chodniki – to od nich rozpoczną się wiosenne porządki w Chorzowie. W mieście rusza druga edycja kampanii „Nie rób gańby! Skludzej po swoim psie”. 18 marca o godz. 10.00 w Parku Róż akcję zainaugurują maluchy z Przedszkola nr 21.
 
 
Dzieci odsłonią tabliczki, które ozdobiły kolorowymi rysunkami. Napisy „Mam na imię Dominik i tutaj gram w piłkę”, „Mam na imię Barek i tutaj bawię się w chowanego”, „Mam na imię Martynka i tutaj łapię motyle” będą przypominać właścicielom czworonogów, że tereny zielone to dobro wspólne wszystkich mieszkańców. Do sprzątania po pupilach namawiać będą także psiaki z chorzowskiego schroniska. Na plakatach obok hasła „Nie rób mi gańby” pojawi się kundelek Alan, a w Internecie akcję wspierać będą: Czester, Lopez, Mango, Merlin, Princeska i Rodzynka. – Pierwsza edycja kampanii odbyła się dwa lata temu.
 
 
Chorzowską akcję wsparł m.in. znany rysownik Marek Raczkowski, który przygotował specjalny komiks. To wtedy też na chodnikach pojawiły się rysunki przedstawiające psy, przypominające o obowiązku sprzątania – wymienia Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. – Działania przyniosły pierwsze efekty: dla dużej grupy właścicieli psów sprzątanie to już naturalny nawyk, ale niestety nie dla wszystkich. We współpracy z mieszkańcami, Strażą Miejska i Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie ponownie będziemy więc przypominać o obowiązkowym sprzątaniu – wyjaśnia Prezydent Miasta.
 
 
W ramach akcji do chorzowian trafią także ulotki, na których znajduje się informacja o lokalizacji wybiegów dla psów oraz przypomnienie, że worki na psie odchody można odebrać w Urzędzie Miasta na portierni lub w pokoju nr 28 za okazaniem aktualnej książeczki szczepień psa.
 
 
Inauguracja akcji: 18 marca godz. 10.00, Park Róż przy boisku (skrzyżowanie ul. Gałeczki i Astrów – mapa powyżej).

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.