Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Niesprawna kolejka? Sobotni wypadek w Legendii

 • Dodano: 2017-08-20 20:15

Czwórka pasażerów jednej z kolejek w Śląskim Wesołym Miasteczku odniosła obrażenia po wypadku, który miał miejsce w sobotni wieczór. Wrocławianie trafili do szpitala.

Podczas kolejnej odsłony flagowej dla Śląskiego Wesołego Miasteczka imprezy Legendia at Night doszło do niebezpiecznego zdarzenia na jednej z działających od lat 90. kolejek. Około 22:00 na końcowym odcinku toru hamulce nie zadziałały prawidłowo, wskutek czego wózek z 4 pasażerami z Wrocławia uderzył z impetem o stojący na peronie pusty wagonik.

Poszkodowani zostali natychmiast zaopatrzeni przez odbywającego dyżur na terenie obiektu ratownika medycznego, wkrótce jednak zostali przewiezieni do szpitala, gdzie zdiagnozowano u nich urazy kończyn i kręgosłupa. Obrażenia nie były jednak na tyle poważne, by wymagany był pobyt na szpitalnym oddziale. Wrocławianie w nocy wrócili do domów.

- Natychmiast po incydencie kolejka została zamknięta i poddana inspekcji technicznej, a specjalnie powołana komisja zajmuje się szczegółowym ustaleniem przyczyn zdarzenia. Prawdopodobnie na jego zaistnienie miał wpływ padający wcześniej deszcz i duża wilgotność powietrza. Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z poszkodowanymi m.in. w celu usprawnienia relacji z ubezpieczycielem - przekazuje Paweł Cebula, dyrektor Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.

Do wypadku doszło na małej kolejce górskiej, która przy ponownym otwarciu Legendii zyskała nowe imię - Scary Toys Factory.

- To symulacja przejażdżki szalonym samochodem po fabryce zabawek. Urządzenie zostało wyprodukowane we Włoszech w latach 90-tych. W 2015 roku zostało zainstalowane na terenie „Śląskiego Wesołego Miasteczka”, a następnie poddane gruntownemu remontowi. Jego sprawność potwierdzana jest coroczną certyfikacją niezależnego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Technicznych Urządzeń Rozrywkowych w Warszawie - przekonuje Paweł Cebula.

Był to jednak drugi w sezonie wakacyjnym wypadek na obiektach chorzowskiego parku rozrywki. Pod koniec czerwca doszło do niegroźnego w skutkach częściowego wypadnięcia z torów jednego z wagoników innej kolejki. Choć pasażerowie nie odnieśli wtedy poważniejszych obrażeń to z pewnością najedli się strachu.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • Tomek

  Połowa powinna być na zlomie obsługa obcokrajowce masakra tam jest

 • Gosia

  Witam Moim zdaniem to sprawa dla policji !!!! To nie byl przypadkowy wypadek !!!! Bylam tam 15.08 i pan z obsługi odblokowywal hamulce młotkiem! !!!! Powinni poszukac świadków bo skoro młotek byl pod ręką to znaczy że to stała praktyka !!!!!

 • pozdrawiam

  Ja bylam tam z rodziną 15.08 i jechalam pechową kolejką gdy stalismy w kolejce zablokowal sie hamulec w wagoniku przed stacją i oba stanęły pan z obsługi wyjął młotek i poszedł "odblokować" wagonik uderzał młotkiem aż wagonik ruszył i jakby nic sie nie stalo kolejka działała dalej zadnego zgloszenia awari nie bylo na plus mozna zaliczyć ze drugi wagonik który zdążył już wyjechać też stanął ale fakt jest taki ze w czerwcu ten sam koster mial awarie więc cos jest nie tak....

 • Kia

  Jakoś nie słyszałem o wypadkach w energilandii w zaborze a atrakcji jest tam znacznie więcej i mniej przestarzalego sprzętu. Ehhh to nie zabawa ale ubranie z życiem korzystających z atrakcji. Uraz kręgosłupa może zmienić na zawsze całe życie takiej osoby.

 • Kamil Glemb

  Jeśli idziesz do jakiegokolwiek tego typu parku czy to jest Gardaland, Heide Park, Energylandia, Disneyworld i myślisz, że jesteś w 100% bezpieczny, to jesteś najnormalniej w świecie głupi. Powiem więcej, ja już w kilku takich parkach byłem i nigdy nie korzystam z tych naj naj najnowszych urządzeń, bo one też się muszą "dotrzeć" wolę nie ryzykować i wrócić w następnym sezonie albo za dwa trzy lata. To są tylko urządzenia, projektowane i składane tylko przez człowieka, więc nie ma bata, aby ktoś mi zagwarantował mega bezpieczeństwo. Po prostu w to nie wierzę.

 • sisi

  Zaborze to dzielnica zabrza...Energylandia jest w ZATORZE

 • Jozue

  Jak widać w Legendii mimo wielkiej ostrożności, częstych kontroli technicznych i tak przytrafił się wypadek, ale właśnie to przecież nie działanie specjalne, a wypadek. Przykre zdarzenie, ale zareagowali jak należało w tym momencie. Moim zdaniem kolejkę powinni teraz jeszcze wnikliwiej zbadać i już odpuścić ją w tym sezonie, a może i w ogóle z niej zrezygnować. Jest tyle fajnych urządzeń teraz w tym parku. Nowy Lech Coaster, Diamond River, Legendia Flower, naprawdę dużo zrobili w kierunku poprawy infrastruktury, a takie sytuacje zdarzają się nawet w zachodnich parkach. Byłem w lipcu i naprawdę mi się podobało. Nie odczuwałem, aby coś było nie tak, a teraz we wrześniu planuję tam zrobić mały urodzinowy wypad, to myślę, że będzie jeszcze bezpieczniej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.