Wiadomości z Chorzowa

Nietrzeźwy kierowca w rękach chorzowskich policjantów. Mężczyzna miał prawie 2 promile

  • Dodano: 2023-03-17 07:15, aktualizacja: 2023-03-17 07:28

„Kierujący samochodem wjechał w znak, teraz chodzi wokół pojazdu, zatacza się, będzie próbował odjeżdżać”. Taka informacja wpłynęła do dyżurnego naszej komendy. Dzięki wzorowej postawie zgłaszającego i szybkiej reakcji policjantów, nietrzeźwy kierujący został zatrzymany.

Interwencja wpłynęła do dyżurnego chorzowskiej komendy w minioną sobotę kilka minut po 20:00. Zaniepokojony mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy, powiadamiając o kierowcy samochodu, który chwilę wcześniej uderzył w znak.

Mężczyzna wyszedł z auta i nie potrafił utrzymać równowagi, zataczał się...

Jego zachowanie wskazywało, że znajduje się pod silnym działaniem alkoholu. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował najbliższy patrol. Policjanci prewencji z chorzowskiej „jedynki” błyskawicznie podjęli interwencję. Zauważyli samochód Audi, którego numery rejestracyjne były zgodne z tymi ze zgłoszenia. Mężczyzna nie reagował na widok radiowozu, chciał odjechać, lecz policjanci szybko podbiegli do jego samochodu i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Z wnętrza pojazdu było czuć silny zapach alkoholu, a jego nieodpowiedzialny użytkownik przyznał, że wcześniej pił alkohol. Po chwili na miejsce interwencji przyjechał patrol drogówki, który przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu. Jak się okazało 49-latek z Chorzowa w wydychanym powietrzu miał prawie 2 promile. Stracił prawo jazdy, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci dziękują zgłaszającemu za właściwą reakcję, która być może pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, jej głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Babcia

    Brawo.Gdyby tak postępowali wszyscy , którzy widzą coś takiego, wtedy na pewno byłoby mniej takich zdarzeń.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również