Wiadomości z Chorzowa

Nieudany powrót kadry na Stadion Śląski

• Dodano: 2018-10-12 00:00, aktualizacja: 2018-10-12 09:49

Niestety, nie udał się powrót reprezentacji Polski na Stadion Śląski. Polacy po słabej grze przegrali z Portugalią 2:3 i mocno zredukowali swoje szanse na awans do finałowej czwórki Ligi Narodów.

Przed meczem kibice mieli naprawdę duże oczekiwania. Kadra po niemalże dziewięciu latach przerwy powracała na Stadion Śląski, dokładnie w dwunastą rocznicę pamiętnego zwycięskiego spotkania z Portugalią właśnie w Chorzowie. Okazało się jednak, że magia „Kotła Czarownic” i wypełniony po brzegi kibicami stadion to za mało by pokonać Portugalczyków. Zabrakło najważniejszego elementu, dobrej gry polskich piłkarzy.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze. Polacy starali się narzucić swój styl gry, co poskutkowało bramką zdobytą przez Krzysztofa Piątka w 18. minucie meczu. Później było niestety już tylko gorzej, szczególnie w formacji obronnej, która popełniała rażące błędy i grała wprost fatalnie. W 31. minucie, Portugalczycy wyrównali wynik za sprawą bramki André Silvy, a jedenaście minut później, po samobójczej bramce Kamila Glika było już 2:1 dla Portugalczyków. Po przerwie, w 52. minucie padła trzecia bramka dla gości. Kontaktową bramkę dla naszej reprezentacji zdołał zdobyć jeszcze w 77. minucie wpuszczony na boisko w drugiej połowie Jakub Błaszczykowski. Było to jednak zdecydowanie za mało na Portugalię, która ostatecznie wygrała 3:2. W niedzielę podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się z reprezentacją Włoch.

Polska – Portugalia 2:3