Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Nocny pościg ulicami Chorzowa

  • Dodano: 2017-08-21 14:15

Nawet 5 lat w więzieniu może spędzić 36 -latek, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Pościg za uciekającym ulicami Chorzowa kierowcą podjęli policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że nie posiadał prawa jazdy.

Policjanci patrolujący miasto postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem amrki Fiat Brava. Wydano kierowcy świetlne i dźwiękowe sygnały do zatrzymania lecz mężczyzna zlekceważył je i rozpoczął szaleńczą ucieczkę ulicami naszego miasta. Samochód został zatrzymany na ul. Cieszyńskiej. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Za to wykroczenie został ukarany mandatem karnym. Ze względu na nowelizację przepisów karnych fakt, że kierowca nie stosował się do poleceń Policji nakazujących zatrzymanie pojazdu jest obecnie przestępstwem. Za ten czyn 36-latek odpowie przed sądem, grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policja przypomina: zgodnie z art. 178b Kodeksu Karnego kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Najnowsze informacje z Chorzowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.