Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Nowa inwestycja w Parku Śląskim?

  • Dodano: 2017-11-13 12:45

Za kilka tygodni ma dojść do spotkania pomiędzy władzami Parku Śląskiego i słowackiej firmy, która zajmowała się budową nadziemnej ścieżki spacerowej w miejscowości Zdziar. Czy podoba pojawi się u nas?

Mogę potwierdzić, że prowadzimy rozmowy w tym temacie, ale to bardzo wczesna faza rozmów. Na dzień dzisiejszy nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć – przekazał nam Łukasz Buszman z biura prasowego.

Wizytę Słowaków zaplanowano na początek grudnia. O wynikach rozmów, jeśli tylko strony dojdą do porozumienia (nawet wstępnego), dowiemy się zapewne niedługo później.


Taka inicjatywa byłaby dla Parku Śląskiego nie lada atrakcją i... nie lada wydatkiem, nawet jeśli pojawiliby się jacyś inwestorzy (a ponoć Słowacy szukają w Polsce miejsca pod inwestycję). Rozmowy pozwolą ocenić, czy taka budowa się opłaci.


Pytanie też, czy kilkuset metrowa ścieżka widokowa (jeśli wzorować ją na czeskim czy słowackim odpowiedniku), nie zmieni za bardzo charakteru wizualnego dawnego WPKiW.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Gość

    Może zamiast stawiać takie dziadostwo lepiej basen wyremontować?

  • Artur

    Slowacy szukaja miejsca pod inwestycje, ale pytanie czy my potrzebujemy takiej inwestycji ? zrobmy moze cos swojego i dla siebie zamiast znowu kopiowac kogos. Strzelam ze sie dogadaja bo tu poplynie duzo pieniedzy, a gdzie sa duze wydatki tam sa duze dodatki. Basen bylby w interesie ludzi, a to bedzie w interesie wladz parku i miasta, wiec nie ma tu dylematu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.