Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Nowe mieszkania komunalne przy ul. Truchana już w lipcu

  • Dodano: 2018-02-13 07:45, aktualizacja: 2018-02-13 08:01

Na dachu budowy przy ul. Truchana pojawiła się wiecha. W tradycji budowlańców oznacza to, że dobiegł końca ważny etap inwestycji.

W tym przypadku jej zawieszenie było związane z oddaniem stanu surowego – budynek posiada już wszystkie ściany nośne oraz dach i okna. Przypomnijmy, że mowa o inwestycji, w ramach której w centrum Chorzowa powstaje 18 nowych mieszkań komunalnych, w tym 2 przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Liczący 5 kondygnacji budynek pnie się w górę przy ul. Truchana 56. Projekt stanowi kontynuację zabudowy ulicy, nawiązując swoimi gabarytami i wyglądem do charakteru sąsiednich budynków. Na działce zaprojektowano także drogę i chodnik oraz dwa parkingi.

Odbiór budynku planowany jest na lipiec, a pierwsi lokatorzy wprowadzą się do niego jesienią. A to nie koniec inwestowania w mieszkalnictwo w naszym mieście – zapewnia Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. - Mieszkania komunalne powstaną także w nowym segmencie przy ul. Żeromskiego i przy ul. Karola Miarki w dawnym budynku szpitala. Obecnie trwa również budowa TBS-ów przy ul. Kościuszki, gdzie jeszcze w tym roku oddanych zostanie 61 nowych mieszkań - w tym 16 komunalnych – dodał.

Przypomnijmy,  że koszt inwestycji przy ul. Truchana 56 to prawie 4 mln zł. Miasto otrzymało na ten cel dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1 mln 534 tys. zł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.