Wiadomości z Chorzowa

Nowe Przedszkole przy Farnej

  • Dodano: 2017-11-02 08:15, aktualizacja: 2017-11-02 07:35

Po zakończonych pracach budowlanych zostały  otwarte nowe trzy oddziały Przedszkola nr 19. Ich siedziba znajduje się w budynku przy ulicy Farnej 5.

W nowym przedszkolu przebywa 75 przedszkolaków w wieku 3,4,5 lat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zadbano o odpowiednie wyposażenie  placówki,  aby zapewnić dzieciom optymalne warunki do nauki i zabawy. Przedszkole posiada bogato wyposażone 3 sale, wyremontowane sanitariaty, pomieszczenie do przygotowania posiłków oraz gabinet specjalistów – logopedy i psychologa.

Udało nam się otworzyć najnowsze przedszkole w mieście, a tym samym zapewnić dostęp do usług edukacyjnych wszystkim dzieciom wielu potrzebujących rodziców z Chorzowa Batorego – przekonuje Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych. - Po wiosennej rekrutacji do przedszkoli okazało się że na liście oczekujących nadal jest ponad 200 dzieci. Niestety po reformie oświaty rodzice nie decydują się już tak chętnie na posłanie 6-latków do szkół. W zeszłym roku około 30% 6-latków rozpoczęło naukę w szkołach. Gdyby udało nam się utrzymać tę tendencję, to wszystkie maluchy z naszego miasta znalazłyby miejsca w przedszkolach – tłumaczy wiceprezydent.

Parter budynku wymagał dostosowania do obowiązujących przepisów techniczno – budowlanych, sanitarno-higienicznych oraz ochrony przeciwpożarowej, z uwagi na przebywanie w nowym obiekcie dzieci w trzech oddziałach przedszkolnych. Przebudowa sal lekcyjnych, sanitariatów oraz zaplecza gospodarczo administracyjnego została dostosowania  do innej kwalifikacji budynku niż obecna wymagana w użytkowanym budynku szkoły.

W Chorzowie równolegle trwają prace nad budową nowych przedszkoli. Pierwsza placówka powstanie przy ul. Omańkowskiej. Gmach dawnej podstawówki przechodzi właśnie kompleksową modernizację, wkrótce rozbudowany zostanie także o nowy obiekt z kuchnią i salą na zajęcia teatralne, gimnastykę i rytmikę. W przyszłym roku otwarte zostanie tam przedszkole integracyjne z miejscami dla 164 dzieci. W trakcie opracowania jest także program funkcjonalno-użytkowy dla dwóch kolejnych przedszkoli – przy ul. Skrajnej i Śląskiej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kasia

    Super przedszkole Pani dyrektor oraz cała kadra nauczyciele wspaniali ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również